МВФ дав Україні "вікно" на $2 млрд

гроші
Image caption МВФ дозволив використати золотовалютні резерви Нацбанку

Міжнародний валютний фонд дав згоду на прохання Кабміну знизити на $2 млрд критерії оцінки стану української економіки, передбачені на кінець грудня.

"30 грудня виконавча рада МВФ схвалила прохання уряду України змінити критерії оцінки показників Міжнародних мережних резервів (NIR), зазначених у чинній угоді стенд-бай, і знизити на $2 мільярди рівень NIR, передбачений на кінець грудня", - сказано у повідомленні МВФ.

Це, фактично, означає використання коштів із золотовалютних резервів Нацбанку, зокрема тих, що були надані МВФ у рамках попередніх траншів кредиту.

Представник МВФ в Україні Макс Альєр повідомив, що ці гроші підуть на вчасне здійснення зовнішніх виплат включно з платою за газ.

"Це не вимагає нових виплат з боку МВФ", - запевнив пан Альєр.

З проханням про використання резервних коштів НБУ український уряд звернувся до МВФ після того, як фонд остаточно відмовив надати чергову позику Україні до ухвалення бюджету на 2010 рік.

Представники уряду запевняють, що валютні резерви Нацбанку достатні для того, аби виділити кошти на потреби уряду.

Однак такі наміри раніше різко скритикував президент Віктор Ющенко. У його оточенні казали, що подібний крок МВФ може означати фактичну підтримку Юлії Тимошенко перед виборами.

Висловлювалися також припущення, що гроші із резервів НБУ можуть піти не тільки на зовнішні виплати, а й на покриття дефіциту бюджету.