Моряки повернулися з полону на Різдво

Як повідомили у прес-службі Служби зовнішньої розвідки України, Службою зовнішньої розвідки України у взаємодії з іншими органами державної влади України та іноземними спеціальними службами завершено здійснення комплексу заходів, пов’язаних зі сприянням судновласнику у звільненні судна «Аріана» з полону сомалійських піратів і доставкою членів екіпажу на Батьківщину.

6 січня 2010 року екіпаж «Аріани» був доставлений з Султанату Оман в Україну. В одеському аеропорту моряків зустрічали їхні рідні та близькі, представники місцевих органів влади і управління.

Напередодні до Султанату Оман спецрейсом з Києва вилетіла офіційна делегація для вирішення низки питань щодо зміни екіпажу і його повернення в Україну. До складу делегації увійшли голова Служби зовнішньої розвідки України Микола МАЛОМУЖ, заступник глави Секретаріату Президента Андрій Гончарук, інші представники державних органів, лікарі та журналісти.

У порту міста Салала відбулася зустріч з членами екіпажу судна «Аріана». Моряки були попередньо обстежені українськими лікарями і отримали необхідну первинну медичну допомогу. Стан здоров’я звільнених моряків задовільний. Їхнє місце зайняв новий екіпаж українських моряків, які 5 січня окремо прибули літаком з Одеси. Судно після дозаправки і завершення усіх необхідних регламентних робіт продовжить рейс до пункту призначення.

Служба зовнішньої розвідки України у взаємодії з іншими державними органами продовжує вживати комплексні заходи зі сприяння визволенню інших українських громадян, які перебувають у заручниках у сомалійських піратів.

10 грудня судно "Аріана" було звільнено після 8 місяців перебування в полоні у піратів Сомалі. У заручниках у піратів перебували 24 моряки.

За звільнення «Аріани» й українських громадян судновласник заплатив викуп у розмірі 2,8 млн. дол.

Власником «Аріани» є грецька компанія-оператор Alloceans Shipping.

Хто оплатив повернення?

Image caption Моряків іншого судна Дельвіна було доставлено в Україну перед Новим роком

Заступник глави Секретаріату Президента України Андрій Гончарук заявив, що повернення моряків балкера «Аріана» з Оману в Україну спецлітаком організовано на кошти благодійників на прохання Президента України Віктора Ющенка.

Про це пан Гончарук повідомив в інтерв’ю журналістам у порту Салала.

За його словами, літак було виділено за розпорядженням Президента. «На прохання Президента відгукнулись добрі люди», - сказав урядовець, відповідаючи на запитання, хто виділив кошти на організацію перельоту літака.

При цьому він додав, що сума, яка була сплачена за цей чартерний рейс, не є співставною із сумою викупу, який було сплачено за звільнення з піратського полону моряків «Аріани».

Критики закидають президентові Ющенку використання теми повернненя моряків у власній перевиборчій кампанії.

Прес-служба іншого кандидата у президенти Сергія Тигипка висловила обурення, що його не допустили до зустрічі з моряками в Одесі попри те, що він надавав допомогу у їх звільненні. "Це просто ганебна влада, яка пальцем не поворушила щоб звільнити моряків, а тепер не дала їх достойно зустріти", - цитує прес-служба Сергія Тигипка.

Asian Glory:Свята в полоні

Пірати привели захоплене 2 січня британське судно Asian Glory, до складу екіпажа якого входять 10 громадян України, до побережжя Сомалі.

Image caption Пірати у Сомалії

Про це говориться в опублікованому на сайті командування очолюваної ЄС військово-морської операції "Аталанта" повідомленні.

ВМС Євросоюзу повідомляють, що пірати привели Asian Glory до побережжя Сомалі, і зараз судно перебуває на північному сході порту Хобьо в центральній частині Сомалі.

Asian Glory стало другим у новому році судном, захопленим сомалійськими піратами, в перший день 2010 року в Аденській затоці було захоплено індонезійський танкер Pramoni для перевезення хімікатів, що йшов під прапором Сінгапуру.

Судном Asian Glory, компанією-оператором якого є лондонська Zodiac Maritime Agencies Ltd., управляв болгарський екіпаж. Напад піратів було здійснено приблизно в 600 морських милях (1100 кілометрах) на схід від побережжя Сомалі, або в 900 морських милях (близько 1600 кілометрів) від Сейшельських островів.

Новини на цю ж тему