Україна розрахувалася із “Газпромом”

Державна компанія “Нафтогаз України” увечері 6 січня перерахувала російському “Газпрому” гроші за газ, одержаний у грудні.

Таким чином, як повідомили Бі-Бі-Сі у “Нафтогазі”, Україна повністю розрахувалася за 2009 рік.

Речник “Нафтогазу України” Валентин Землянський сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що через новорічно-різдв’яні свята розрахунок міг відбутися до 11 січня, однак вже 6 січня, закумулювши необхідну суму у валюті, “Нафтогаз” сплатив близько 900 мільйонів доларів.

Image caption Газпром отримав гроші за 2009 рік. Війни не буде?

6 січня президент Віктор Ющенко звертався до Національного банку України із проханням знайти гроші для оплати за російський газ. Президент наполягав, що ситуація із оплатою за газ у грудні «критична», і саме тому просив голову центробанку скликати правління НБУ, аби вирішити цю проблему.

Однак, речник «Нафтогазу» Валентин Землянський не відповів на запитання про те, чи справді гроші для сплати за газ були знайдені із допомогою центрального банку. Пан Землянський сказав: «Це не наше питання», додавши, що «Нафтогаз» співпрацює із комерційними банками, які закуповують валюту в інтересах держкомпанії.

Валентин Землянський також сказав, що “Нафтогаз України” довів у 2009 році, що є надійним партнером у роботі газотранспортної системи, “оскільки протягом всього року не виникло жодних проблем із транзитом газу до Європи”.

Новини на цю ж тему