ЦВК застерегла Ющенка про телеагітацію

плакат Ющенка
Image caption Головна агітація в Україні - на телебаченні

ЦВК застерегла президента Ющенка проти використання державного телебачення під час робочих поїздок у регіони для виборчої агітації.

За рішення ЦВК про попередження пана Ющенка на засіданні у суботу проголосували 13 з 14 членів комісії.

ЦВК заявила, що пан Ющенко використовував ефір Першого національного телеканалу для висвітлення його робочих поїздок як президента, але водночас він використовував ефір для агітації як кандидат у президенти України, а також для агітації проти інших кандидатів.

Крім того, Центрвиборчком наголошує, що замовлення ефірів пана Ющенка на Першому національному телеканалі здійснювали працівники Секретаріату президента.

Також ЦВК вважає, що Віктор Ющенко використовував наради під час своїх поїздок у регіони для агітації за себе як кандидата у президенти.

Перед Новим Роком Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко одночасно в телеефірі вітали українців. Віктор Ющенко перерахував свої здобутки і висловив упевненість у перемозі, а пані Тимошенко у привітанні з Майдану незалежності закликала виборців зробити правильний вибір.

Віктор Ющенко та його головні суперники на виборах Віктор Янукович і Юлія Тимошенко відмовилися від участі у теледебатах перед першим туром виборів.

Майже 2700 спостерігачів

Тим часом у суботу вибіг термін подання до ЦВК звернень щодо реєстрації іноземних спостерігачів на виборах.

ЦВК вже зареєструвала 2688 міжнародних спостерігачів: 256 спостерігачів від іноземних держав та 2432 від міжнародних організацій.