Суд підтвердив, що вдома можна голосувати без довідки

За тиждень до президентських виборів в Україні Київський апеляційний адміністративний суд відкинув позов Юлії Тимошенко проти ЦВК щодо голосування вдома та змін до списків виборців.

Член Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський повідомив, що суд у п’ятницю відмовився задовольнити позов кандидата у президенти Юлії Тимошенко.

Напередодні Юлія Тимошенко розкритикувала постанову Центральної виборчої комісії, ухвалену 4-го січня, згідно з якою виборці, які голосують вдома, не повинні мати довідку про стан здоров’я чи пенсійне посвідчення. Пані Тимошенко вважає, що в такий спосіб ЦВК відкриває шлях до фальсифікацій.

Прем'єр стверджує, що прийняття такої постанови домоглися представники Партії регіонів у Центральній виборчій комісії. Окрім судового позову пані Тимошенко обіцяла ініціювати дострокове засідання парламенту, у разі якщо ЦВК не скасує своє рішення. Найбільшу критику прем'єра викликала відсутність норми про обов'язкове надання виборцем підтверджуючого документу для голосування вдома.

У попередньому рішенні ЦВК, яке було ухвалене на початку грудня, виборець для голосування поза межами виборчої дільниці повинен був подати до дільничної комісії документ, який підтверджував би нездатність прийти на дільницю для голосування. Однак, суд згодом визнав таку норму такою, що суперечить положенню закону про вибори. У тексті "Закону про вибори Президента України" зазначено лише, що для голосування вдома виборець повинен написати заяву до дільничної виборчої комісії.

Також за рішенням ЦВК, виборчі комісії можуть ухвалювати рішення про внесення виборців до списків у день голосування. Юлія Тимошенко вважає, що це може призвести до фальсифікацій.

Голова Комітету виборців Олександр Черненко раніше називав запізнілими вимоги Юлії Тимошенко, а спроби вирішити їх за допомогою ЦВК "абсурдними". Пан Черненко нагадав, що за зміни до Закону про вибори голосував БЮТ спільно з Партією регіонів.