Тимошенко-Янукович: дебатів не буде

Тимошенко і Янукович
Image caption Головні претенденти на найвищу посаду в державі: дебатів не буде

Кандидат у президенти України від Партії регіонів Віктор Янукович відмовився від телевізійних дебатів напередодні голосування у першому турі із його головною конкуренткою, чинним прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.

За словами заступника лідера опозиційної Партії регіонів Ганни Герман, Янукович готовий змагатися з Тимошенко "добрими справами на користь людей".

Не словом, а справами...

А змагання у красномовстві з людиною, яка, на думку головного опозиціонера, не виконує розданих людям обіцянок, Янукович вважає недоцільним та називає "чемпіонатом із брехні".

Так лідер Партії регіонів відповів на пропозицію його головної конкурентки на президентських виборах Тимошенко зустрітися на теледебатах. В ефірі "5 каналу" у неділю ввечері вона сказала: "Я хочу зараз звернутися до Януковича - я пропоную або на ICTV, або на "Інтері" провести чесні відкриті дебати".

Тимошенко також запевнила про свою готовність прийти на будь-який інший телеканал "до Януковича в гості".

Image caption 2004-го теледебати кандидатів у президенти викликали жвавий інтерес. А зараз?

Виклик на теледуель?

Раніше, в середині грудня, Юлія Тимошенко відмовилася від участи в теледебатах з опонентами перед першим туром виборів. Тоді ж так само вирішили і чинний президент Віктор Ющенко та лідер опозиції Віктор Янукович.

Втім Ганна Герман тоді заявила, що Янукович обов'язково візьме участь у дебатах з тим опонентом, який вийде у другий тур. "Поки що невідомо, чи потрапить до другого туру Юлія Тимошенко. Тому говорити сьогодні про те, що дебати будуть саме з нею, було б передчасно", - сказала Герман.

Решта 15 кандидатів у президенти скористалися своїм правом подискутувати на Першому національному телеканалі.

Однак основних кандидатів на президентське крісло не бракуватиме на інших телеканалах в останній тиждень перед голосуванням 17 січня.

За словами Тимошенко, на останній день агітації, тобто на 15 січня, у неї заплановано ефір на ICTV, а в Януковича - на "Інтері".

Крім того, підсумкові прес-конференції вже оголосили Юлія Тимошенко, Віктор Ющенко, Володимир Литвин і Сергій Тігіпко.