Кінець кампанії: останні звернення кандидатів у президенти

останні теледебати: Бродський і Противсіх
Image caption Провідні кандидати від теледебатів відмовилися

Кандидати у президенти України у п’ятницю ввечері в останні години, коли дозволено виборчу агітацію, на різних телеканалах звернулися із заключними словами до виборців, намагаючись переконати тих, хто ще не визначився за кого з 18 кандидатів голосувати 17 січня.

Image caption Віктор Ющенко: "Те, що ми стали на правдиву дорогу, ще більше спровокувало загрози Україні. Як Глава держави я зробив і роблю усе, щоб мінімізувати їх."

Президент Віктор Ющенко закликав зробити вибір на користь демократичних цінностей і свободи. Він вважає, що існує реальна загроза втрати європейського курсу і загроза енергетичної залежності та втрати власності на газотранспортну систему.

Президент також попередив членів виборчих комісій про відповідальність за чесне і прозоре проведення виборів.

Image caption Юлія Тимошенко: "В наших силах – зробити так, щоб закінчилась доба темноти, безпросвітності, ганьби та лихоліття"

Юлія Тимошенко у своєму телезверненні застерегла, що перемога Віктора Януковича може привести Україну до міжнародної ізоляції і втрати незалежності.

Вона закликала обрати шлях суверенної демократичної України, «в якій кожен з вас знайде своє просте людське щастя».

Image caption Віктор Янукович: "Нам набридло, коли наші сусіди, наші партнери нас постійно повчають, як нам жити в нашій країні. Такого не повинно бути."

Віктор Янукович під час мітингу на Софійській площі у Києві, під час якого відбувався телеміст з різними обласними центрами України, закликав прийти на вибори заради своїх дітей і «прибрати зі шляху надії на краще нинішню збанкрутілу владу».

Арсеній Яценюк заявив, що саме він є кандидатом, який уособлює майбутнє і, що лише він зможе виграти у другому турі у Віктора Януковича. Окрім того, Арсеній Яценюк закликав до обрання нового парламенту і нового уряду.

Володимир Литвин застеріг виборчі комісії від фальшування виборів. Спікер парламенту сказав: "Ми знаємо, який вибір зробили люди”, і що цей вибір нікому не вдасться знівелювати.

Сергій Тігіпко заявив, що у разі, як він не виграє вибори, він не має наміру вести переговори про посаду голови уряду із жодним із майбутніх президентів. Водночас, він сказав, що готовий співпрацювати з ними у питанні розпуску парламенту і призначення дострокових виборів.

Опівночі у п'ятницю виборча агітація завершилася. Голосування відбудеться 17 січня. У разі як жоден з кандидатів не набере 50% голосів, 7 лютого відбудеться другий тур виборів.