Як тобі не платити, Києве мій?

Герб Києва

Влада Києва пропонує затвердити новий прапор і герб укрїанської столиці, а також новий розширений перелік символіки міста, за використання яких буде стягуватися місцевий збір. Зокрема, до цього такого переліку може увійти 140 назв вулиць, площ, зображення монументів, пам”ятників, станцій метрополітену.

Опоненти столичної адміністрації Леоніда Черновецького вже назвали таке рішення спробою латання дірок у міському бюджеті.

Пісня “Як тебе не любити, Києве мій” не стала офіційним гімном столиці і тому за неї міський бюджет коштів не отримує. Однак вже впродовж багатьох років Київ має герб і прапор. На гербі архистратиг Михайло. І за використання цієї символіки - платять. Навіть попри те, що досі точаться суперечки щодо того як мають виглядати символи. В останньому варіанті, за словами члена робочої групи з символіки художника Олекси Руденка, герб набув деяких деталей, зокрема на щиті архистратига з”явився арбалет. За використання гербу, переконаний Руденко, треба платити, бо це, мовляв світова практика:

“Якщо люди хочуть заробляти на імені міста, то вони повинні за це сплатити. І нічого страшного! До речі,більшість тих фірм, які виготовляють сувенірну продукцію, вони, як правило, виконують чиїсь замовлення. А відповідальність на тому, хто замовив.”

Художник Олекса Руденко, який є автором багатьох державних орденів, символів, президентського штандарту, запевняє, що критика на адресу розробників символіки навмисно пов”язується з особистістю мера Києва Леоніда Черновецького: “Дуже багато заперечень було пов”язано стосовно цих рішень щодо гербу, бо у нас все персоніфікується. Нас навіть звинувачували, що архістратиг Михайло схожий на Черновецького. Причому, ті ж самі люди, які раніще стверджували, що попередні варіанти схожі на Косаківського і на Омельченка ( попередні керівники міста – А.Ш.)”.

Депутат Київської міської Ради від Нашої України Дмитро Андрієвський заявляє, що цей проект можна поставити в один ряд з іншими неординарними пропозиціями Леоніда Черновецького. Основна причина – проблеми з наповненням бюджету: “Давайте подивимось на те, що на сьогодні невиконання міського бюджету - на сім з половиною мільярдів гривень. Коли влада починає говорити про символіку, геральдику? Тоді, коли їй нема про що звітувати по економічним питанням”.

Михайло Бригінець, голова комісії з питань культури та туризму Київміська ради, представник БЮТ, вважає, що збори за використання символіки, в тому числі гербу, повинні використовуватись лише за призначенням, і тоді вони дійсно сприятимуть розвитку та збереженню історичної спадщини: “ Ідея – вона правильна, це існує у всьому світі. Але що виходить реально у нашому місті, так це те, що минулого року у місті було зібрано шістнадцять мільйонів гривень цього збору, а на охорону пам”яток було використано триста тисяч”.