БЮТ викликає Януковича на теледебати

Янукович

Віктор Янукович, перебуваючи у Чернівцях, переконував, що в разі обрання президентом обіцяє продовжити переговори з МВФ, запозичення від якого мають принести Україні економічний ефект, ініціювати переговори щодо участі України у консорціумі стосовно спорудження газопроводу "Північний потік", а також має намір провести переговори з Росією про перегляд газових угод.

Пан Янукович також переконував, що включив до своєї програми всі невиконані, за його словами, зобов’язання Юлії Тимошенко, а також обіцяв, що не наполягатиме, аби його портрети висіли в адміністративних закладах і школах.

Обіцянки щодо співпраці з МВФ і у газових взаєминах з Росією пролунали і з боку уряду Юлії Тимошенко. Віце-прем’єр і один з лідерів БЮТ Григорій Немиря пообіцяв, що Київ буде своєчасно і у повному обсязі розраховуватися за газ. Соратник пані Тимошенко також вважає, що коли Янукович сповідує європейські цінності, він має взяти участь у відкритих дебатах з Тимошенко. А також сказав, що найближчим часом до України прибуде технічна місія МВФ для підготовки чергового траншу кредиту.

ПРУ виграє битву за ЦВК у Раді

Image caption Учасники другого туру почали боротьбу за виборця

Тим часом чергова суперечка в стінах ВР, яка набула гострішого звучання з огляду на президентські вибори, виникла з приводу звільнення парламентом члена ЦВК від НУНС Анатолія Писаренка.

Формально – йому виповнилося 65 років і, згідно з Конституцією, він не має права бути членом Комісії.

У БЮТ це розцінили, як спробу ПР узурпувати владу і зробити Комісію своєю заручницею. Заступник голови фракції БЮТ Олена Шустік припустила, що таким чином регіонали, користуючись дисбалансом сил у ЦВК і маючи більшість у 8 чоловік, намагатимуться юридично обґрунтувати сфальсифіковані, за її словами, результати голосування у другому турі виборів.

Водночас БЮТ пропонує виключити із членів Комісії представника Соцпартії, яка не представлена у ВР, і включити до неї члена фракції Литвина. Цікаво, що саме ця фракція проголосувала за звільнення Анатолія Писаренка.

Цього домагався і президент Віктор Ющенко. Хоча Анатолій Писаренко представляв інтереси пропрезидентської НУНС.

Тим часом ПР звинуватила БЮТ у тому, що блок хоче, аби Анатолій Писаренко працював, а потім на цій підставі оскаржувати результати виборів.

Член фракції ПР Юрій Мірошниченко сказав, що аргументом для оскарження може бути використаний той факт, що в ЦВК працювала людина, не маючи на це право. Але каже, що це юридично не обґрунтовано.

Заступник голови СП Ігор Попов каже, що кандидатура нового члена ЦВК може бути внесена Віктором Ющенком до кінця тижня після консультацій з фракціями ВР.

ЦВК в оточенні

Тим часом під самою ЦВК було встановлено намети, здебільшого силами ПР. Учасники наметового містечка не досить чітко пояснювали Бі-Бі-Сі, що їх завдання захищати результати виборів, якщо , на їх думку, хтось захоче піддати їх сумніву.

Разом з тим у парламенті БЮТ знову не зміг добитися розгляду депутатами поправок до Закону про вибори. Бютівці намагаються, зокрема, змінити норми про голосування на дому та внесення виборців у списки у день голосування. Вважаючи, що ці норми використовуються для фальсифікацій.

Регіонали заявляють, що БЮТ боїться не закону про вибори, а самих виборів. Нагадуючи, що ОБСЄ і ПАРЄ рекомендували Україні не змінювати закони під час вибори.

Один з керівників фракції БЮТ Валерій Писаренко каже, що, попри позицію регіоналів і комуністів, боротьба за скасування можливостей голосування на дому без медичної довідки продовжиться у судах.