Кому заважає Юрій Луценко?

Image caption Юрія Луценка намагаються усунути з посади міністра не перший раз

На позачерговому засіданні Верховної Ради України, яке відбудеться за ініціативою Партії регіонів 28 січня, регіонали намагатимуться скинути з посади міністра внутрішніх справ Юрія Луценко, як вони кажуть, за систематичне порушення законодавства про вибори і втручання у виборчий процес.

Відповідний законопроект вніс до парламенту перший віце-спікер, регіонал Олександр Лавринович.

Масла до вогню додала ситуація навколо протистояння, яке дійшло до бійок, довкола поліграфічного комбінату "Україна".

Партія регіонів звинуватила БЮТ у спробі надрукувати додатковий тираж виборчих бюллетенів. БЮТ, і власне Юрій Луценко, назвали це нісенітницею і у свою чергу заявили про спроби регіоналів захопити поліграфічний комбінат і перешкодити роботі нового керівництва підприємства.

Хто проголосує ЗА?

Представники БЮТ вже заявили, що вони візьмуть участь у позачерговій сесії, проте не будуть голосувати за відставку Юрія Луценка, який на виборах підтримав прем'єра Юлію Тимошенко.

У "Народній самообороні" назвали авантюрою спроби Партії регіонів відправити у відставку Луценка, що викликано, на думку самооборонців, бажанням позбутися "незручного" міністра.

Депутати пропрезидентської групи фракції НУНС "Єдиний центр" твердять про підтримку ініціативи щодо відставки Юрія Луценка, кажучи, що за останні кілька років Луценко упевнено йшов до такого фіналу своєї міліцейської кар'єри.

"Єдиний центр" вважає, що міністр давно вже перестав бути керівником МВС, яке перетворилося на філію однієї політичної сили.

Одразу після першого туру виборів Партія регіонів уже зверталася до прем'єра Юлії Тимошенко щодо звільнення Юрія Луценка, звинувативши міліцію у намаганні чинити тиск на виборців і залякуванні членів виборчих комісій, а також агітаціі за одного з кандидатів.

Зі свого боку, напередодні дня виборів пан Луценко попередив, що міліція не допустить, аби долю президента вирішували, як він висловився, "братки з грошима і кастетами".

Image caption Президент Ющенко був одним із тих, хто просив Верховну Раду звільнити з посади Юрія Луценка

Про попередні спроби скинути "незручного" міністра

Юрій Луценко, повторно призначений на посаду міністра у грудні 2007 року, неодноразово опинявся перед загрозою звільнення.

У грудні 2009 президент Віктор Ющенко написав листа до прем'єра з вимогою невідкладно звернутися до Верховної Ради про усунення Луценка з посади у зв'язку з поганими результатами роботи міліцейського відомства.

Пані Тимошенко відповіла відмовою.

У жовтні минулого року Партія регіонів звинуватила пана Луценка у неефективному розслідуванні справи про згвалтування дітей, однак і на цей раз не вистачало голосів.

На думку експертів, така ситуація може повторитися і 28 січня.

Але БЮТ запідозрив Партію регіонів у прагненні черговий раз "засвітитися" на трибуні, враховуючи другий тур виборів 7 лютого.