Багатьох галичан вибори не надихнули

Не промислову і не аграрну Західну Україну на цьогорічних виборах президента політики практично нічим не спокусили.

Image caption Чимало мешканців Івано-Франківська проігнорували перший тур виборів

Цим пояснюють і незвичну для галичан низьку явку на вибори 17 січня. Ще нижчу, експерти прогнозують у другому турі виборів.

З багатьма місцевими проблемами Прикарпаття живе від початку незалежності України. Місцеві мешканці кажуть, якщо їх не вирішили три попередні Президенти, то чому мають повірити, що вирішить четвертий.

Найголовніша тема для Заходу України, що об'єднує і міста, і села – заробітчанство. Повернути заробітчан додому, кажуть чимало івано-франківців, нинішні претенденти на пост президента не зможуть.

Про повернення заробітчан у цій президентській кампанії практично не говорили. Подекуди цю тему згадував лише Арсеній Яценюк.

Тим часом головні претенденти на президентське крісло Юлія Тимошенко та Віктор Янукович це питання своєю увагою оминули.

Розвивати туризм, перетворити Галичину на українську Швейцарію, вирішити екологічні проблеми, які залишилися в спадок від СРСР, створити нові робочі місця та повернути заробітчан додому вже обіцяв галичанам президент Віктор Ющенко. Із цього переліку мало що зроблено.

І хоча нова масова хвиля заробітчанства так і не народилася, виїзд за кордон не припинився.

Саме це дає мешканцям Західної України шанс на безбідне життя.