РНБО бере під охорону поліграфкомбінат

Співробітники міліції спостерігають за робочими, які встановлюють нові двері біля входу на поліграфкомбінат Україна
Image caption На поліграфкомбінаті вибили двері

Рада національної безпеки і оборони України ухвалила безпрецедентне рішення: взяти під охорону поліграфічний комбінат "Україна", де друкуватимуться виборчі бюлетені для другого туру президентських виборів.

Згідно із рішенням РНБО, комбінат охоронятимуть внутрішні війська, а Служба безпеки України вестиме цілодобовий відеонагляд за друком бюлетенів.

До таких кроків Рада нацбезпеки вдалася після того, як депутати парламенту від Партії регіонів на знак протесту проти рішення уряду про заміну керівника комбінату захопили його кабінет.

А між самими парламентарями та міліцією сталися сутички. Секретар РНБО Раїса Богатирьова також повідомила, що згідно із рішенням Ради нацбезпеки, керівник комбінату, якого призначив Кабмін, має бути усунутий, а новий - узгоджуватися із Службою безпеки.

РНБО вирішила втрутитися

Президент Ющенко заявив, що внаслідок дій уряду новопризначений керівник не має допуску до роботи із секретними документами та державної таємниці, а відтак, не має права забезпечувати процес управління комбінатом, особливо у період друку виборчих бюлетенів для голосування на виборах 7 лютого.

Віктор Ющенко сказав, що окрім п’яти депутатів парламенту на комбінаті перебуває близько 20-ти «сторонніх людей», які їх підтримують.

«Ситуація, яку ми маємо, явно спровокована. Очевидно, заміна керівника підприємства, яке займається виготовленням бюлетенів на вибори президента, між першим і другим туром, – це не крок, який посилює довіру опонентів виборів, це не крок, який посилює довіру суспільства», – заявив Віктор Ющенко, закликавши РНБО ухвалити рішення, яке б встановило чіткий режим забезпечення нормальної діяльності підприємства.

Пан Ющенко заявив, що РНБО має всі підстави розглянути це питання.

Президент повідомив, що за його дорученням сім днів тому на підприємстві встановлено контроль Служби безпеки України за технологічним процесом випуску виборчої документації, щоб не допустити неконтрольованого друку.

Друк бюлетенів чи комерційні інтереси?

Image caption Поліграфкомбінат ''Україна'' має друкувати виборчі бюлетені

Тим часом, Генеральна прокуратура України вже порушила кримінальну справу за фактом захоплення поліграфкомбінету «Україна», за статтями «захоплення адміністративних будівель» і «перевищення службових повноважень».

Однак, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив, що справи порушені стосовно співробітників міліції і висловив здивування з цього приводу, оскільки, як він твердить, не вони захоплювали приміщення поліграфкомбінату.

Юрій Луценко запевняє, що на оперативному відео немає підтверджень, що нібито міліціонери б’ють депутатів, як про це заявляли представники Партії регіонів.

Раніше Партія регіонів заявила про, як вона називає «рейдерський напад» на поліграфічний комбінат. Представник Партії регіонів Юрій Мірошниченко повідомив, що у понеділок на територію комбінату «увірвалися» близько ста людей, які, як він твердить, вибили двері й побили охоронців. Пан Мірошниченко каже, що в результаті нападу постраждали люди.

Партія регіонів закликала забезпечити охорону комбінату «Україна», аби, як вони твердять, не допустити фальсифікації результатів виборів.

Депутати від регіонів також звинувачували уряд у спробі змінити директора комбінату задля того, аби надрукувати зайві бюлетені.

БЮТ спростовує звинувачення

Представник БЮТ Валерій Писаренко сказав, що без оголошення офіційних результатів виборів, що очікується 25 січня, комбінат "Україна" ще не отримував замовлення на друк бюлетенів для другого туру виборів.

А міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявив цими вихідними, що депутати Партії регіонів переслідують свої бізнес-інтереси щодо поліграфкомбінату "Україна".

Він підтвердив, що уряд змінив керівника поліграфкомбінату через, як він пояснив, суперечку довкола друку закордонних паспортів.

Тим часом, Кабінет Міністрів доручив МВС встановити цілодобове он-лайн спостереження за друком бюлетенів для другого туру виборів.

"Сьогодні я доповів прем'єру про ситуацію, і вона дала команду організувати відеоспостереження за об'єктами, що друкують бюлетені в он-лайн режимі. 24 години кожен громадянин України, або спостерігач в Інтернеті може бачити, коли ці станки запрацюють і коли вони будуть вимкнені ", - сказав міністр Луценко.