Обама: найгірше вже позаду

Президент Обама звернувся до американців з щорічним посланням про стан справ у США.

Він закликав демократів та республіканців об'єднати зусилля в час кризи для полегшення ситуації для громадян. Він також став на захист свого непопулярного плану порятунку великих банків, оскільки на його думку, без державної допомоги банкам, безробіття було б удвічі вищим і більше американців втратили б свої домівки:

“Коли нова адміністрація перебрала владу нашим першочерговим завданням було порятувати банки, які власне і спричинили економічну кризу. Це було не легко і усі демократи та усі республіканці з осудом поставилися до цього плану. Так само з осудом ставлюся до нього і я. Це був надзвичайно не популярний план, але я як президент обіцяв, що буду робити не лише, те, що популярне, але і те, що конче необхідне для країни”.

За словами президента США, країна виходить з рецесії, але визнав, що зміни на краще відбуваються надто повільно і закликав конгрес до активних реформ.

Зовнішня політика

Білий дім сьогодні повідомив, що США та Росія завершують переговори про скорочення ядерних озброєнь.

Оголошення пролунало після телефонної розмови президента Барака Обами та його російського колеги Дмітрія Медвєдєва.

Попередня угода відома як СТАРТ вибігла минулого грудня і нова угода передбачає скорочення ядерних ракет до 1500 та 1675 для кожної з сторін.