Молитва і концерт в останній день агітації

Символіка Тимошенко на Софійській площі
Image caption Тимошенко проводить молитву на Софійській площі

В останній день агітації перед голосуванням 7 лютого кандидати у президенти Юлія Тимошенко і Віктор Янукович запланували одночасні масові заходи неподалік один від одного.

У Віктора Януковича запланований концерт на Михайлівській площі, у Юлії Тимошенко – молитва на Софійській площі.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі, коментуючи завершення кампанії, назвав останні агітаційні заходи «логічними».

О. Черненко: В останній день передвиборчої агітації кожен з кандидатів робить останній ривок, останню спробу, щоб переконати виборців, що він найкращий. В який спосіб – кожен кандидат обирає для себе. Але я думаю, що кардинально сьогоднішні події і акції на вибір не вплинуть, хоча на той відсоток, який ще сумнівається...

Форум Бі-Бі-Сі тут

Бі-Бі-Сі: Але це буде видовище – на відстані кількасот метрів одні від одних - Софійська площа, Михайлівська площа. Тут концерт, там – молитва. То це буде що – хто кого перекричить?

О. Черненко: Я думаю, що навмисно в штабі Тимошенко будували на антитезі, що в них концерт, а в нас молитва. Головне, щоб все було мирно і без ексцесів. Я думаю, що так і буде.

Бі-Бі-Сі: Перший тур виборів президента України міжнародні спостерігачі, спостерігачі ОБСЄ називали взірцевим. Чи буде таким другий тур цієї неділі?

Image caption У Віктора Януковича - концерт

О. Черненко: Мені хочеться сподіватись. Дійсно – загрози певні з чесним вибором були і перед першим туром. Багато з цих загроз залишаються перед другим, і, в зв’язку з прийняттям закону, з’явились нові небезпеки. Але все таки хочеться бути оптимістом і вважати, що ці радикальні заходи, які плануються у штабах, до них справа не дійде. Україна знову дасть приклад, попри всі проблеми, попри політичне протистояння, проведення нормальних виборів. А те, що проблеми будуть навіть певного технічного плану, організаційного плану – ну такі вибори були завжди в Україні. І тут вже в першу чергу залежить дуже багато від політиків.

Британська FT у п'ятницю: Ющенко помстився Тимошенко

Бі-Бі-Сі: З наближенням виборів, риторика кандидатів у президенти загострилася. Штаби і Віктора Януковича, і Юлії Тимошенко говорять про сценарії можливого зриву голосування. Що, на вашу думку, може трапитись?

О. Черненко: Трапитись може що завгодно. Поки що найбільша небезпека, яку ми бачимо – це дійсно, в зв’язку з прийняттям нового закону, буде порушений паритет в комісіях – особливо в тих регіонах, де є підтримка одного з кандидатів, будуть намагатись представників у комісіях від конкурента якимось чином заміняти, нажаль закон дає цю можливість. Але, знов же ж, сподіваємось - масово до цього не дійде. Ну і очевидно з цим треба змиритись, що той, хто програє, буде оскаржувати - в Україні інакше не буває.

Питання: на скільки будуть підстави для цього оскарження, чи будуть вони взагалі, чи зможе той, хто буде оскаржувати, зібрати необхідну кількість доказів і мотивації. Звичайно це вплине і на підведення підсумків. Але щось мені підказує, що все це буде недовго і так чи інакше Україна ще до кінця лютого отримає нового президента.