Студенти заперечують агітацію за Януковича

вебсайт Партії регіонів
Image caption Заява лідерів студентського самоврядування на вебсайті партії регіонів

Близько 15 студентських організацій у кількох містах заявили, що не агітували за кандидатуру Віктора Януковича і не давали згоди на використання своїх прізвищ, оприлюднених на вебсайті Партії регіонів. Студенти також твердять, що деякі прізвища у списку - фіктивні.

25 січня на офіційному сайті Партії Регіонів з’явилося повідомлення про те, що 114 лідерів студентського самоврядування українських вузів, нібито, закликають голосувати за Януковича на президентських виборах.

Студенти звинувачують Партію регіонів та виборчий штаб Віктора Януковича у маніпулюванні громадською думкою.

У повідомлення на Інтернет-сторінці Партії Регіонів перераховано понад сто імен, нібито, лідерів студентського руху у багатьох областях України. Цей перелік опубліковано під закликом голосувати 7 лютого за Віктора Януковича, бо його програма, як там сказано, дасть можливість вирішити нагальні проблеми студентства.

Першими своєю присутністю у переліку обурилися студенти із Херсона.

Молоді люди скаржились на тиск, який, за їх словами, вони вже відчули, тому не захотіли виступати публічно. За них це зробила представниця Української асоціації студентського самоврядування на Херсонщині Надія Прохорова:

“Насправді студенти не підтримували Віктора Януковича, вони не підписували ніяких звернень. Навіть не студенти, а студентські лідери не підтримували жодного кандидата і не закликали голосувати за жодного кандидата на цих виборах.”

За словами херсонських студентів, свою причетність до заяви заперечують ще 15 студентських організацій із Сум, Києва, Севастополя, Дніпропетровська та Одеси.

Є випадки, на приклад, коли студенти взагалі не виявили у своїх вузах таких людей, які, згідно з переліком на сайті Партії Регіонів, мали б там навчатися.

Розповідає член профспілки Хмельницького Національного університету Олександр Фортельний:

“Жодного прізвища немає у нас в списках. Вони не є лідерами студенських організацій і взагалі, ми їх не виявили серед числа студентів, коли перевіряли в базі.”

Тепер студенти мають намір вимагати публічних вибачень від Віктора Януковича.

Для цього вони обіцяють звернутися до суду, Генпрокуратури та ЦВК.

Заступниця голови Партії Регіонів Ганна Герман на прохання Бі-Бі-Сі прокоментувала цю ситуацію:

“Знаєте, студенти є студенти. Сьогодні Віктор Янукович сказав щось одне, і їм це сподобалося, завтра їм щось не сподобалося, і вони вирішили відкликати свою заяву... Молоді люди – вони здатні захоплюватися, як і здатні розчаровуватися. Основне, щоб в нашій державі кожен міг вільно голосувати. А те, хто там підписав, хто не підписав, хто ще завтра підпише, хто відкличе – це не має абсолютно ніякого значення. Але якщо хтось заявить, що він за нас не підписувався, а десь там з’явилося, що підписувався, і якщо суд прийме рішення, ми відразу на це відреагуємо.”

Крім цього, студенти з Херсона вважають, що публічна підтримка певних політиків лідерами студентських організацій може дискредитувати ідею студентського самоуправління.

Ці лідери повинні представляти інтереси студентів, вважає голова Фундації регіональних ініціатив Віталій Шабунін, який багато років допомагає молоді займатися громадською роботою. А не агітувати за політиків:

“Згідно із законопроектом, який підтримала у другому читанні Верховна Рада, та і при нині діючих нормах закону займатися політичною агітацією вони не мають права. Тим більше, офіційно підтримувати політичних осіб.”