ЄС закликає створити умови для волевиявлення

Кетрін Аштон
Image caption Верховний представник ЄС із питань зовнішньої та безпекової політики Кетрін Аштон

Зміни виборчого законодавства за кілька днів до голосування спричинили суперечливу реакцію як в Україні, так і в Європі.

Про зміни до закону тут

Двоє депутатів Європарламенту висловили стурбованість із цього приводу і звернулися до голови зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Аштон із проханням, як сказано в заяві, висловити протест проти рішення парламенту.

Якою є офіційна позиція Євросоюзу?

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики висловила стурбованіть тим, як іде підготовка до другого туру виборів і заявила, що вона уважно відстежує ситуацію.

Кертін Аштон також закликала обох кандидатів на посаду президента забезпечити людям можливість висловити свою волю на виборчих дільницях у неділю.

Але до виборів навряд чи слід очікувати якоїсь більш жорсткої реакції з боку Європейського Союзу, окрім досить обережної заяви Кетрін Аштон.

Певні бесіди можуть відбутися між єврочиновниками та представниками міжнародної місії спостерігачів, яка працює під егідою ОБСЄ.

Можливо, ці спостерігачі, які працюватимуть в Україні під час другого туру, будут уважніше слідкувати за всіма аспектами, які стосуються нових змін до виборчого законодавства.

Одразу після виборів, 9 лютого у Стасбурзі під час сесії Європарламенту відбудеться спеціальна прес-конференція голови місії спостерігачів від Європарламенту в Україні, а наступного дня представник Європейського Союзу Кетрін Аштон виступатиме перед депутатами Європарламенту щодо ситуації в Україні.

11 лютого планують ухвалити резолюцію, яка вочевидь залежитиме від того, якими будуть вибори.