Останнє поновлення: Субота, 6 лютий, 2010 p., 12:45 GMT 14:45 за Києвом

Виборча кампанія завершилася

У переддень другого туру президентських виборів в Україні заборонено виборчу агітацію. Напередодні у п’ятницю кандидати у президенти провели свої останні виборчі акції в центрі Києва.

Фотогалерея

  • Юлія Тимошенко
  • Юлія Тимошенко під час Молитви на Софійській площі
  • Мітинг Тимошенко

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко взяла участь у Молитві за Україну з представниками церков на Софійській площі.

Віктор Янукович зібрав мітинг і влаштував концерт неподалік, на Михайлівській площі.

Юлія Тимошенко, одягнена в білу шубу, просила прощення у Бога за всю владу і «за себе особисто» і благословення задля єдності країни, «щоб нас більше ніхто не роз'єднував, не протиставляв і не сварив між собою."

Я хочу звернутися до Господа з проханням про пробачення, прощення за всю владу і за себе особисто, за все несправедливе і нечесне, що робила вся влада України, в тому числі і та, що я очолюю.

Ю. Тимошенко

Кореспонденти кажуть, що на Софійській площі учасникам заходу роздавали глянцеві проспекти, в яких досягнення Юлії Тимошенко від часу, коли вона була студенткою, порівнювалися з життєвими віхами Віктора Януковича, починаючи з кінця 60-х років.

Рок-концерт Януковича

Віктор Янукович, мітинг якого під звуки рок-музики був за кілька сотень метрів від його суперниці, також згадав Бога і висловив упевненість у перемозі. Він заявив, що настав «час розплати» для «помаранчевої влади» і прем’єра Тимошенко.

Фотогалерея

  • Віктор Янукович під час мітингу у п'ятницю
  • Учасниця мітингу на підтримку Януковича
  • Мітинг на Михайлівській площі

Оглядачі кажуть, що в останні дні кампанії два кандидати намагалися підкреслити свої відмінності, але, що їхні програми схожі у зовнішній політиці та прихильності до бізнесу.

Обидва хочуть покращити стосунки з Росією і розвивати зв’язки з ЄС, скоротити податки і схвалити бюджет.

Настав час розплати за все, що вони зробили

В. Янукович

Юлія Тимошенко заявила, що скликатиме масові протести у разі фальсифікацій, які вона вважає можливими через ухвалені зміни до закону про вибори.

Суд працюватиме цілодобово

У п’ятницю було повідомлено, що Вищий адміністративний суд України працюватиме цілодобово у день другого туру президентських виборів, а до кінця лютого – від 9-00 до 24-00.

ЦВК

ЦВК будуть охороняти внутрішні війська

За словами голови ВАСУ Олександра Пасенюка, особливий режим роботи суду потрібен для забезпечення повноцінного, професійного та оперативного розгляду суперечок, які стосуються виборів.

А також президент розпорядився, аби внутрішні війська охороняли ЦВК, аби “ніхто не міг блокувати роботу цієї установи.” За повідомленнями, у суботу ЦВК охоронялася в звичайному режимі.

Охорона ЦВК за допомогою внутрішніх військ має зберігатися принаймні до оголошення офіційних результатів виборів.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS