Регіони різко змінили ставлення до соціалки

Кабмін
Image caption Партія регіонів почала переглядати свої передвиборчі обіцянки

По завершенні президентських виборів законопроекти, спрямовані на збільшення соціальних видатків, не отримують достатньої підтримки у парламенті. 9 лютого депутати не змогли ухвалити законопроект про збільшення соціальної допомоги і прив’язки її до розміру прожиткового мінімуму.

У першому читанні законопроект про соціальну допомогу набрав 330 голосів депутатів, переважно завдяки членам фракції Партії регіонів.

Проте у другому читанні “за” законопроект проголосували лише 203 депутати, із них від Партії регіонів – лише двоє, попри те, що законопроект було підготовлено регіоналом Михайлом Папієвим, а інший депутат від Партії регіонів, голова Комітету з питань соціальної політики та праці Олександр Стоян рекомендував колегам схвалити цей законопроект.

З 2000 року розмір державної допомоги малозабезпеченим сім’ям встановлювався, виходячи з можливостей видаткової частини Державного бюджету України, і затверджувався одночасно з бюджетом на відповідний рік.

Натомість автор законопроекту Михайло Папієв запропонував жорстку прив’язку виплат малозабезпеченим родинам до прожиткового мінімуму.

Хоча підвищення соціальних виплат у разі ухвалення законопроекту для однієї особи було б невеликим – на 10-20% від прожиткового мінімуму, загальна “вартість” законопроекту для державного бюджету, за підрахунками його автора становила би понад півтора мільярди гривень, а за підрахунками Міністерства фінансів, склало би 11 мільярдів гривень.

Наприкінці минулого року члени фракції Партії регіонів ініціювали ухвалення кількох законопроектів, що передбачали збільшення соціальних видатків.

Уряд виступав проти ухвалення цих законопроектів, оцінюючи додаткові витрати бюджету, пов’язані із їх виконанням, у 80 мільярдів гривень.

Ухвалення соціальних законопроектів у парламенті та їх підписання президентом стало також однією з причин призупинення співпраці між Україною та МВФ.

Оглядачі припускають, що на зміну у голосуванні депутатів від Партії регіонів вплинуло завершення виборів, попередні результати яких свідчать про перемогу лідера регіоналів Віктора Януковича, а також можливість формування нового уряду, якому доведеться виконувати всі ухвалені наприкінці минулого року закони про підвищення соціальних видатків.