БЮТ збирається у суд

Юлія Тимошенко визнає Віктора Януковича переможцем на виборах президента лише у разі, як програє судові позови, якими оскаржуватиме результати виборів у суді – заявив депутат від фракції БЮТ у парламенті Андрій Шкіль.

Image caption Партія Віктора Януковича тримає своїх прихильників у Києві. Фото УНІАН

За його словами, БЮТ має сумніви щодо голосування на понад 1 тисячі виборчих дільниць. Серед найбільших порушень, зафіксованих представниками БЮТ, - голосування вдома без медичної довідки. У такий спосіб, за словами Андрія Шкіля, проголосувало понад 1 мільйон виборців, переважно на Сході та Півдні країни.

У тих же регіонах, за спостереженнями представників від БЮТ, відбувалося внесення виборців до списків без рішення суду. Інший депутат від БЮТ Сергій Соболєв каже, що вже найближчими днями позови щодо оскарження результатів виборів будуть подані до судів:

“На це дається 5 днів. Ми зараз завершуємо збір матеріалів, вчора було зібрання всіх довірених осіб, які привезли відповідні матеріали із регіонів, і, гадаю, впродовж 2 діб ми підготуємо відповідні звернення до адміністративних судів, як того вимагає закон, і такий спосіб доведемо, що ці вибори були сфальсифіковані”.

Водночас у команді Віктора Януковича вважають, що оскарження результатів виборів його опоненткою на виборах не має перспектив, а лише призведе до затягування із оголошенням остаточних результатів виборів та інавгурацією нового президента.

Крім того, за словами депутата від партії регіонів Юрія Мирошниченка, порушення мали бути зафіксовані судовими позовами ще у день голосування, а тепер представники БЮТ можуть оскаржувати лише протоколи голосування. У Партії регіонів також вважають, що іміджеві втрати Юлії Тимошенко та її політичної сили від оскарження виборів будуть більшими, ніж результати, який вони можуть домогтися у суді.

Ще один депутат від Партії регіонів Микола Азаров вважає, що не визнаючи переможця виборів, Юлія Тимошенко ставить “велику жирну крапку” на своїй політичній кар’єрі:

“Всі без винятку місії визнали вибори демократичними та чесними, та закликали Тимошенко поводити себе достойно, визнати поразку, як це і має бути у демократичній країні, і піти у відставку”.

Напередодні низка міжнародних спостерігачів, зокрема, від ОБСЄ, Європарламенту та ПА НАТО закликали українських політиків до “мирної передачі влади” та визнання переможця президентських виборів.

У результативності оскарження результатів виборів сумніваються і у Комітеті виборців України. Голова КВУ Олександр Черненко вважає, що “перспективи оскарження результатів виборів можливі на 10-20 дільницях. А для того, щоб зрівняти результат, штабу Тимошенко треба оскаржити вибори на понад півтисячі дільниць.”

Водночас пан Черненко звернув увагу на явку у Донецькій області, яка під час минулих виборів складала 96%, тоді як на цих виборах не перевищила 76%. За словами експерта, це означає, що у 2004 році у Донецькій області було “домальовано” 20% голосів.

За попередніми даними ЦВК, розрив між двома учасниками президентських виборів становить понад 3%, тобто, трохи більше за півмільйона голосів.

Новини на цю ж тему