В. Бондаренко: Перемога Януковича є ефемерною

Тимошенко
Image caption Перша заява Тимошенко після виборів

На скільки ймовірна і можлива відставка уряду і створення у парламенті нової коаліції цього тижня? В інтерв’ю Бі-Бі-Сі Віктор Янукович заявив, що було б добре, аби Юлія Тимошенко подала у відставку і перейшла в опозицію.

Сама прем’єр у своїй першій заяві після виборів пообіцяла оскаржувати результат в суді, а також звинуватила свого суперника у фальсифікаціях.

Депутат від БЮТ Володомир Бондаренко в інтерв’ю Бі-Бі-Сі пояснив чому Юлія Тимошенко не визнає поразку, адже Віктора Януковича привітали з перемогою закордонні лідери, а спостерігачі кажуть, що вибори були чесними?

В. Бондаренко: Я думаю, багато з тих, хто привітав, навіть близько не уявляють ту ситуацію, яка була на виборах, і те, що було в день голосування, це ще не все. Справа в тім, що напередодні голосування була створена система зачистки тих органів, які мають відношення до голосування. На приклад, в ЦВК створена абсолютна політична перевага Партії Регіонів з 10-ти членів ЦВК.

Багатьом закордонним “вітальником” не відомо, що в Україні це орган не є «безпристрасним», не є без політичного зафарбування. В Україні нині створена ситуація повної підтримки одного з кандидатів.

Те саме стосується адміністративного суду, який сьогодні очолює людина, забруднена корупційними діями. Проти цієї людини є покази, так званого, «судді-колядника» Зварича, який прямо сказав, що возив гроші для цього судді. Його затримали після пенсії неконституційно, він займає цю посаду виключно з однією метою – прикриття, так званої, перемоги Януковича. Тому, багато хто навіть не уявляє, в якій ситуації проводилися вибори в Україні, що робилося в зоні повного контролю Партії Регіонів на Донеччині й Луганщині, куди не були допущені члени комісій Юлії Тимошенко.

Тому сьогоднішні вітання для багатьох українців абсолютно незрозумілі. Не дочекавшись повного розгляду навіть в тих органах, які підконтрольні Януковичу. Ця поспішність свідчить про те, що, так звана, перемога Януковича є ефемерною, і половина України її сприймає щонайменше з великим скепсисом.

Бі-Бі-Сі: Пан Янукович у своєму інтерв’ю також не виключив можливість призначення пана Тігіпка на посаду прем’єра. Чи в такому разі БЮТ підтримає його кандидатуру, адже представники вашої партії самі пропонували його кандидатуру?

В. Бондаренко: Я думаю, що пан Янукович кривить душею – ніколи він не запропонує Тігіпка, тому що Тігіпко свого часу очолював його штаб і пішов від нього. Сьогодні він вважається зрадником у тій ситуації. І тому пропозиція буде інша: можливо не йдеться про те, що Тігіпка виключають. Правильно, Віктор Янукович його не виключає. В тому списку, про який говориться, він може бути десятим, двадцятим і таке інше.

Юлія Володимирівна пропонувала визначитися перед виборами, а не після того, як хтось там чогось дочекається. Тому я впевнений, що нині буде пропозиція що до прем’єра, її внесе коаліція, і коаліція буде пропонувати Януковичу, а не навпаки. Тому, хай створить коаліцію із політичних сил, які підтримають її. В Україні створити коаліцію нормальним методом дуже важко, тому що це знову ж таки буде робитися на рівні корупційних пропозицій.

Нехай суспільство вчиться на майбутнє, що таке стандарт в українській політиці.