ПР хоче нову коаліцію, БЮТ - нинішню

Литвин
Image caption Голова Верховної Ради хоче доказів існування коаліції

Представники Партії регіонів, лідер якої Віктор Янукович переміг на президентських виборах в Україні, сподіваються створити нову коаліцію на базі нинішнього депутатського корпусу, і у такий спосіб уникнути проведення дострокових парламентських виборів.

Депутат від Партії регіонів Олександр Єфрємов твердить, що регіонали готові і до дострокових виборів, але представники інших фаркцій, на його погляд, не зацікавлені у розпуску парламенту, а відтак, погодяться увійти до нової коаліції.

Де коаліція!

Пан Єфрємов також озвучив вимогу регіоналів, аби спікер парламенту Володимир Ливин отримав від нинішньої коаліції список її учасників, як цього вимагає Закон про регламент, який щойно набув чинності.

Володимир Литвин дослухався до вимог регіоналів і попросив членів коаліції упродовж 10 днів надати списки із підписами депутатів. При цьому спікер наголосив, що депутати мають зробити все, аби Верховну Раду не було розпущено.

Згідно із законодавством, у разі, як парламентарі впродовж 30 днів не можуть сформувати урядову коаліцію, парламент має бути розпущено і оголошено нові вибори.

"Ретроактивний" регламент

Водночас у Блоці Юлії Тимошенко, який складає основу нинішньої коаліції, назвали незаконною вимогу спікера надати списки членів коаліції.

Голова комітету з правової політики Верховної Ради, представник БЮТ Сергій Міщенко твердить, що при формуванні коаліції були дотримані всі необхідні процедури, а нові процедури, передбачені у Законі про регламент, будуть стосуватися майбутніх коаліцій, оскільки закон не має зворотньої сили.

Таку ж думку раніше висловлював і міністр юстиції Микола Оніщук.

У БЮТ також заявляють про фальсифікацію самого Закону про регламент, підписаного президентом цього тижня.

За словами депутата від БЮТ Сергія Саса, у тексті закону з'явилися деякі деталі, яких не було при остаточному голосуванні законопроекту.

Зокрема, йдеться про норму нового закону щодо легітимності голосування за відставку спікера за умови участі у голосуванні конституційної більшості депутатів, тобто 300 осіб. Водночас автор відповідної поправки Юрій Кармазін твердить, що його пропозицію було проголосовано в сесійній залі.

Ознаки виходу з кризи?

Тим часом прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що вірить у збереження нинішньої коаліції в парламенті, оскільки "її має консолідувати потреба у проведенні реформ із завершенням економічної кризи".

За словами прем'єра, свідченням завершення кризи можуть бути показники зростання промислового виробництва та сільського господарства за січень цього року, які у порівнянні із січнем минулого року зросли на 11.8% та 5.4%, відповідно.

За словами Юлії Тимошенко, такого зростання за місяць не було за весь період від 2000 до 2008 року. Вона також твердить, що до таких результатів призвели антикризові заходи уряду.

Утім пані Тимошенко не назвала іншої статистики, згідно із якою падіння промислового виробництва у січні цього року у порівнянні із груднем минулого року становить 12.5%.

Водночас мінстерство фінансів повідомило, що прогнозує зростання українського ВВП цього року на 2-3%. Згідно із даними міністерства економіки, минулорічне падіння ВВП склало близько 15%.

Крім того, стало відомо, що за попередній рік Україна набрала понад 112 мільярдів гривень державного боргу.