Суд розглядає скаргу Тимошенко проти ЦВК

Тимошенко прибула до суду
Image caption Тимошенко домагається повторного голосування

Вищий адміністративний суд у п’ятницю розглядає скаргу Юлії Тимошенко, яка звинувачує ЦВК у протиправних діях і бездіяльності, і вимагає визнати недійсним протокол ЦВК про результати виборів і призначити повторне голосування.

Суд розглядає справу у повному складі під головуванням судді Олександра Нечитайла, якого обрала електронна система. Повідомляють, що приміщення суду охороняють понад 150 міліціонерів. Суд не дозволив трансляцію засідання в прямому ефірі.

Біля приміщення суду зібралися кілька сотень прихильників Віктора Януковича, якого ЦВК у неділю проголосила переможцем другого туру президентських виборів. Прихильники пана Януковича більше, ніж Юлії Тимошенко.

Юлія Тимошенко близько години давала свідчення. Як докази того, що вона називає фальсифікаціями, вона навела недосконалість електронного реєстру виборців, в якому, за її словами, є багато «двійників» та померлих, голосування вдома без медичних довідок, внесення виборців до списків у день голосування, яких, як вона вважає було 300 тисяч та забезпечення суперниками транспорту до дільниць, що вона називає підкупом виборців.

Тим часом Віктор Янукович у парламенті склав із себе депутатські повноваження.

В інтерв’ю Бі-Бі-Сі представники обох політичних сил - БЮТ і Партії регіонів – висловили сподівання на справедливе і неупереджене рішення суду.

БЮТ сподівається на неупередженість

Депутат БЮТ Сергій Соболєв, який прибув на засідання суду, сказав програмі Ранок з Бі-Бі-Сі, що прихильники пані Тимошенко сподіваються, що суд неупереджено розгляне «всі ті докази, які нами вже надані, і які нами будуть озвучені на судовому засіданні щодо порушень, які були сьомого числа під час повторного голосування».

Пан Соболєв висловив сподівання, що «суд врахує наші факти і зробить відповідні висновки про те, що вибори не відповідали ні міжнародним, ні українським стандартам».

Пан Соболєв також сказав, що сподівається, що парламент скасує призначену на 25 лютого інавгурацію Віктора Януковича, якого проголошено переможцем виборів.

За його словами, БЮТ вирішуватиме що робити далі після рішення ВАСУ.

Повністю інтерв'ю читати тут

Регіони сподіваються на справедливість

Image caption прихильники Партії регіонів біля суду

Депутат Партії регіонів Микола Джига сказав Бі-Бі-Сі у день засідання суду, що прихильники Віктора Януковича очікують «справедливого, законного рішення» суду.

Він наголосив, що, на його думку, «підстав для скасування результатів встановлення виборів Центральною виборчою комісією не існує, тому що і до цього біля сотні позовів було відхилено судами, які подавались на різні рішення комісій. Оцінка спостерігачів, в тому числі і міжнародних, дана висока, що вибори пройшли прозоро, чисто і не було порушень».

Пан Джига також наполягає, що інавгурація пана Януковича «відбудеться так, як потрібно 25-го лютого, і ми будемо мати нового президента чинного».

Він каже, що «по цивілізованим правилам» Юлія Тимошенко мала б визнати поразку і привітати пана Януковича з перемогою.

На розгляд позову передбачено 2 дні.