Соболєв від БЮТ і Джига від ПР про судовий позов Тимошенко

скарга Тимошенко
Image caption Справу розглядають понад 55 суддів

Вищий адміністративний суд у п’ятницю розпочинає розгляд скарги Юлії Тимошенко проти ЦВК. Пані Тимошенко вимагає скасування протоколу про результати виборів і призначення повторного голосування.

Депутати БЮТ Сергій Соболєв і Партії регіонів Микола Джига прокоментували Бі-Бі-Сі сподівання двох політичних сил.

С. Соболєв: Я сподіваюсь, що суд неупереджено розгляне всі ті докази, які нами вже надані і які нами будуть озвучені на судовому засіданні щодо порушень, які були сьомого числа під час повторного голосування. І я думаю, що суд врахує наші факти і зробить відповідні висновки про те, що вибори не відповідали ні міжнародним, ні українським стандартам.

Бі-Бі-Сі: БЮТ має наміри скасувати інавгурацію президента?

С. Соболєв: Ну ви знаєте, що є задоволена ухвалою наше клопотання , і фактично призупинено дію відповідного рішення Центральної виборчої комісії щодо оголошення президентом Віктора Федоровича Януковича. Тому, відповідно, ми сподіваємося на те, що Верховна Рада, яка так поспішно призначила дату інавгурації, скасує це. І далі, після рішення Вищого адміністративного суду, я думаю, ми визначимося, що робити, коли це рішення буде оголошено.

Бі-Бі-Сі: Вважається, що більшість вже змирилася з тим, що вимоги Юлії Тимошенко щодо третього туру малореальні. Малоймовірним називають також скасування інавгурації. Чи ви вважаєте, що це можливо?

С. Соболєв: Абсолютно, це залежить від рішення суду. Тільки виключно рішення Вищого адміністративного суду встановить справедливість у країні. Більше того, це підтверджено не лише діючим законодавством, але й рішенням Конституційного суду, який визнав, що не оскарження результатів, це порушення демократичних принципів, які існують в Європі, і це не відповідає українському законодавству. Саме тому ця стаття була відновлена в законі про вибори президента України.

Коаліцію"підтверджувати не потрібно"

Бі-Бі-Сі: А як щодо коаліції, яку в парламенті просять підтвердити підписами?

С. Соболєв: Це не потрібно. У нас на сьогоднішній день існує коаліція. Вона була згідно з Конституцією, яке передбачає рішення фракцій, налічує більше 226 осіб. Таке рішення було прийнято рік тому, ніхто нічого підтверджувати не повинен.

Регіони сподіваються на справедливе рішення суду

Депутат Партії регіонів Микола Джига також сказав, що прихильники пана Януковича очікують справедливого рішення суду.

М.Джига: Ми очікуємо справедливого, законного рішення Вищого адміністративного суду. Справа в тому, що будь-які коментарі до ухвалення рішення суду - вони є некоректними, їх можна розцінювати, як тиск на Вищий адміністративний суд. Тому ми будемо коментувати вже рішення суду. А взагалі я вважаю, що підстав для скасування результатів встановлення виборів центральною виборчою комісією не існує, тому що і до цього біля сотні позовів було відхилено судами, які подавались на різні рішення комісій. Оцінка спостерігачів, в тому числі і міжнародних, дана висока, що вибори пройшли прозоро, чисто і не було порушень. Ми вважаємо, що суд прийме справедливе і вірне рішення.

Бі-Бі-Сі: Що ви можете сказати про наміри БЮТ скасувати інавгурацію?

М. Джига: Інавгурація відбудеться так, як потрібно 25-го лютого, і ми будемо мати нового президента чинного. Справа у тому, що громадяни вже втомилися від політики від виборів і все це набридло. По цивілізованим правилам треба було, щоб Юлія Володимирівна визнала свою поразку і привітала нашого кандидата, який переміг. Але цього, нажаль, не сталося, і ми будемо сподіватись, що все завершиться нормально.

Коаліції "фактично немає"

Бі-Бі-Сі: Як ви прокоментуєте ситуацію довкола парламентської коаліції?

М. Джига : Ну, фактично коаліції цієї не було ніколи. Була ситуативна більшість у парламенті, тому що 226 підписів не існує, фактично, сьогодні в Раді. Тому ми вважаємо, що у президента, і зараз в нинішнього президента ще були всі підстави, для того щоб парламент розпустити. Але подивимось, що буде 2-го березня, чи зможе ця коаліція представити списки всіх народних депутатів, не менше 226, показати, що дійсно ця коаліція є. Але я знаю, що коаліції фактично немає.