Пріоритети нового президента

Віктор Яункович
Image caption Віктор Яункович

Новообраний президент Віктор Янукович заявив, що розглядатиме три кандидатури на посаду прем’єра – Миколу Азарова, Сергія Тигіпка та Арсенія Яценюка.

В інтерв’ю українським телеканалам він також сказав, що остаточний вибір залежатиме від формування нової коаліції у Верховній Раді.

Прем'єр-кандидати

Сергій Тигіпко та Арсеній Яценюк брали участь в останніх президентських виборах, і, за результатами першого туру, посіли третє та четверте місце відповідно.

Микола Азаров є один із засновників Партії регіонів, у якій наразі є заступником голови партії, а найвищою державною посадою, яку він досі обіймав, була посада першого віце-прем’єра, зокрема, і під час попередніх президентських виборів 2004 року, коли пану Азарову довелося очолити уряд, тоді як Віктор Янукович вперше виборював президентське крісло.

Церковне благословення

Image caption Києво-Печерська Лавра

Віктор Янукович із кількома одно партійцями відвідав недільну службу у Києво-Печерській Лаврі, де дістав благословення від митрополита Володимира, предстоятеля Української православної церкви Московського патріархату.

Митрополит також подарував пану Януковичу копію Пересопницького Євангелія та ікону Іверської Божої Матері.

Всі попередні президенти України складали присягу саме на Пересопницькому Євангелії, що вважається одним із перших перекладів Євангелія українською мовою. Євангеліє створювалося впродовж 5 років – до 1561 року, після чого книга знаходилася в Пересопницькому монастирі на Волині.

Image caption Церковне благословіння

Відомостей про те, де зберігалася ця книга ціле століття між 1600 та 1700 роками немає. Проте у 1701 вона була подарована гетьманом України Іваном Мазепою до Переяславського кафедрального собору.

Через 6 років сам Мазепа отримав анафему від російської православної церкви за зраду царю Петру Першому, проте від дарунків Мазепи, зокрема, і Пересопницького Євангелія, церква не відмовилася.

Image caption З патріархом Московським та Всєя Русі Кириллом

Пану Януковичу також було дано право виступити у церкві. Під час цього виступу він висловив подяку Богові за те, що “в Україні, врешті-решт, почнеться спокій, стабільність, і, дякуючи Богу, ми почнемо будувати сильну країну, у якій житимуть заможні люди.”

Інавгурація президента

Один із учасників богослужіння, заступник лідера Партії регіонів Сергій Льовочкін повідомив, що в інавгурації нового президента, що запланована на 25 лютого, можуть взяти участь до 100 іноземних делегацій, які представлятимуть країни-сусіди України, країни Європейського Союзу, СНД, держави великої двадцятки та найбільші торгівельні партнери.

За словами пана Льовочкіна, свою участь в інавгурації вже підтвердили президенти Болгарії, Латвії, Литви, Польщі, Румунії, Туреччини та Угорщини.

ЄС представлятиме комісар з питань зовнішньої політики та безпеки Кетрін Ештон, а США – радник президента з національної безпеки Джеймс Джонс. Хто представлятиме Росію на інавгурації нового українського президента наразі невідомо, але, як запевняє Сергій Льовочкін, стане відомо вже у понеділок.

Поки що ж, про свою участь в інавгурації заяви

Як повідомив Сергій Льовочкін, сама інавгурація почнеться о 10 годині ранку, коли новообраний президент має скласти присягу у парламенті. Потім, об 11 годині, новообраний президент має прийняти рапорт керівництва Збройних Сил як Головнокомандувач, а о 14-00 в Українському домі від імені нового президента має розпочатися “скромний прийом, з урахуванням складного фінансового та економічного становища України.”

Напередодні чинний президент Віктор Ющенко підписав указ про забезпечення заходів, пов’язаних із інавгурацією нового президента. Пан Ющенко також офіційно привітав Віктора Януковича із перемогою на виборах.

У 2004 році Віктор Ющенко та Віктор Янукович були запеклими конкурентами на виборах. Віктору Ющенку вдалося довести, що результати другого туру виборів, згідно із якими президентом було оголошено Віктора Януковича, були грубо сфальсифіковані. Після переголосування, призначеного Верховним судом України, перемогу на виборах здобув Віктор Ющенко.