БЮТ хоче визначеності з відставкою уряду

Тимошенко в парламенті. Фото з архіву
Image caption БЮТ пропонує парламенту зібратись позачергово

Чільний представник фракції БЮТ у Верховній Раді твердить, що Блок Юлії Тимошенко вдруге подасть заявку про позачергове засідання парламенту, на якому БЮТ хоче поставити на голосування відставку уряду, після того як їм відмовили через "неналежне оформлення" заявки.

Представники БЮТ твердять, що зібрано 150 підписів за проведення позачергового засідання Верховної Ради у середу і звинувачують Партію регіонів в опозиції до проведення засідання парламенту.

На думку заступника голови фракції БЮТ Андрія Кожем’якіна, Партія регіонів – проти розгляду цього питання, бо "вони розуміють, що голосів за відставку уряду у них немає і найближчим часом не буде", - сказав пан Кожем’якін.

Пояснюючи свою ініціативу представник БЮТ каже, що вони хочуть «визначатись, чи є у нас демократична коаліція в парламенті, чи немає, відповісти на питання, хто тримається за посаду, хто не тримається. Тому і виступили ініціаторами цього засідання", - сказав пан Кожем’якін.

Раніше було повідомлено, що депутати БЮТ ініціюють позачергове засідання парламенту у середу 24 лютого.

Один з керівників блоку перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив: "Найбільш небезпечне сьогодні - це невизначеність у владі. Саме тому фракція нашого блоку в парламенті наполягає на негайному розгляді цього питання, і для цього внесла 150 підписів, щоб цей проект був розглянутий не пізніше, ніж у середу."

Минулої п'ятниці один з керівників Партії регіонів Олександр Єфремов зареєстрував проект постанови "Про відповідальність Кабінету Міністрів України". Для того, щоб розглянути його протягом цього тижня, рада повинна зібратися позачергово. Адже у розкладі роботи Верховної Ради цього тижня заплановане лише урочисте засідання для інавгурації новобраного Президента.

Тим часом переможець президентських виборів Віктор Янукович напередодні заявив, що, ймовірно, впродовж тижня буде сформовано нову парламентську коаліцію.

Нова коаліція?

Вона називатиметься "Коаліція стабільності і реформ", повідомив пан Янукович. За його словами, нова парламентська більшість збиратиметься "під кандидатуру нового прем'єра", яку також визначатимуть протягом тижня.

Один з потенційних кандидатів на посаду прем'єра Сергій Тігіпко у неділю очолив Блок Сергія Тігіпка "Сильна Україна", до якого увійшли партії "Сильна Україна" й "Інформаційна Україна".

Політична партія "Сильна Україна" є правонаступницею партії "Трудова Україна", яка брала участь у останніх парламентських виборах у складі Блоку Литвина.