Суперечка довкола резиденції президента Ющенка

Резиденція Ющенка Синьогора в Карпатах, фото УНІАН
Image caption Резиденція Ющенка Синьогора в Карпатах, фото УНІАН

Екс-кандидат у президенти, голова парламентського комітету з оборони і національної безпеки Анатолій Гриценко називає незаконними і аморальними прагнення Віктора Ющенка залишити за собою державну резиденцію у Кончі Заспі під Києвом після завершення президентської каденції.

Про таке бажання пан Ющенко сказав на прес-конференції 16 лютого. Між тим у ПР поки не коментують позицію Віктора Януковича у цьому питанні.

Анатолій Гриценко твердить, що він готує проект закону, який би поставив крапку щодо тих випадків, коли високі посадовці після завершення роботи, тримаються за своє майно.

Пан Гриценко сказав Бі-Бі-Сі, що його обурюють кроки Віктора Ющенка, який, на відміну від інших чільників, неодноразово заявляв про необхідність поставити в рамки державного чиновника, обмежити його пільги і привілеї.

Image caption Анатолій Гриценко

"Я не сприймаю, і ніколи не сприйму бажання високих чиновників, на яких би посадах вони не були, залишити за собою те службове житло, яке надавалося їм на період діяльності. Ющенко, на відміну від Литвина, чи Кучми, займався моралізаторством, розказував, як він змусить чиновника працювати для людей, владу для людей, а не для політиків, як він наведе там порядок. І взяв на себе образ морального авторитету суспільства. От зараз все проявилося".

Напередодні Віктор Ющенко заявив про можливість, аби за ним залишилась державна резиденція, назвавши це законним кроком, хоча і зізнався, що реалізація такого наміру залежатиме від наступного президента.

Віктор Ющенко: "Я знаю, що за статусом державним посадовцям України певного рівня належить таке право. Як розпорядиться майбутній президент цим правом по відношенню до мене – це запитання до нього. Скажуть на вокзалі – буду на вокзалі, скажуть, що за законом є таке рішення, я його прийму".

Голова безпекового комітету Анатолій Гриценко сказав ББС, шо не існує такого закону, згідно з яким, колишнім президентам залишаються державні резиденції. Леонід Кучма після відставки, як повідомляли тоді інформагенції, переїхав в інший будинок, там же в Кончі, згідно із розпорядженням тодішнього виконувача обов’язків прем’єра Миколи Азарова.

Водночас пан Гриценко твердить, що і сам пан Ющенко підписував закриті документи, згідно з якими у довічне користування надавалися державні дачі іншим чільникам, зокрема, у 2006 році - нинішньому спікеру Володимиру Литвину.

Image caption Британські прем'єри почергово користуються заміською резиденцією Чекерз

"Це може бути, або розпорядження Кабміну, або так, як він Литвину передав Ющенко указом у 2006 році. Він не мав права, як президент, приймати таке рішення, передавати в довічне користування резиденцію для Литвина, а тим більше – встановлювати, що її буде обслуговувати безкоштовно покоївка, що йому буде 50% знижка на комунальні витрати і т.д. Тим більше – видав це не для друку. Оці речі неприпустимі", - каже пан Гриценко.

В оточенні пана Ющенка кажуть про законність тих Указів. Як припускають експерти, президент робив такі жести, сподіваючись на відповідне ставлення до своєї особи у майбутньому.

Разом з тим, заступник голови Партії регіонів Ганна Герман сказала Бі-Бі-Сі, що вона не знає, яке рішення ухвалив, чи ухвалить Віктор Янукович щодо державної резиденції, господарем якої поки є Віктор Ющенко.

Між тим аналітики нагадують, що і пану Януковичу опоненти неодноразово закидали у приватизації державної резиденції Межигір’я. Віктор Янукович каже, що все було законно.