Акція флеш-моб: що цікавить українців?

В Україні 24 лютого в кожному обласному центрі одночасно відбудеться акція флеш-моб - це коли люди одночасно роблять щось одне - під цього флеш-мобу люди звертаються до нового президента. У Києві беруть участь відомі журналісти, громадські та кільтурні діячі. Про всеукраїнський флеш-моб Бі-Бі-Сі розповіла координатор громадської кампанії «Новий громадянин» Світлана Заліщук.

Бі-Бі-Сі: Як це дійство відбувається?

Світлана Заліщук: У Києві на Михайлівській площі, а також в двадцяти регіонах України, на центральних площах люди прийдуть зі своїми запитання до новообраного президента. Кожен має сказати: «Президенте почуй кожного! У нас є питання». І далі озвучує своє питання.

Бі-Бі-Сі: Кожен бажаючий може поставити своє питаня, просто будь хто?

Світлана Заліщук: Ця акція є для громадян України, які запрошують новообраного президента України на громадський форум, який наша кампанія організовує 5 березня в Українському домі.

Бі-Бі-Сі: Для чого ви це організовуєте? Ви вважаєте, що новообраний президент почує, про що його запитуватимуть?

Світлана Заліщук: Це своєрідне президентське запрошення для переможця президентських виборів. Це не є запрошення невеличкої групки людей чи незрозуміло яких організацій. Це є запрошення громадян України з багатьох міст, і саме в такій формі. Ми сподіваємося, що президент нас почує.

Бі-Бі-Сі: А чи цікавилися Ви тим, що люди збираються питати у новообраного президента? Принаймні ті відомі люди, яких Ви запрошували?

Світлана Заліщук: Безумовно! По-перше я хотіла б сказати, що пртягом 4 місяців відбувається акція «Спитай новообраного президента» разом у Українською правдою. Де кожен громадянин України міг зайти на сайт і поставити своє питання новообраному президенту. На сьогодні ми маємо понад тисячу питань, і 50 тисяч людей проголосували за ці питання. Саме ці питання ми б хотіли поставити президентові на форумі 5 березня. На першому місці питання: «Як подолати корупцію?», саме це питання отримало підтримку кількох тисяч людей.