FT: Брюссель поспішає привітати Януковича

ФТ вміщує статтю, яка передбачає, що Євросоюз розстелить червоний килим для новобраного українського президента Віктора Януковича під час його візиту у понеділок, який має на меті продемонструвати, що зміна влади у Києві не змінить намірів двох сторін розвивати конструктивні відносини.

Минулого тижня, Європарламент ухвалив резолюцію, яка твердить, що Україна "може подавати заявку на членство у Євросоюзі як будь-яка європейська країна, що сповідує цінності свободи, демократії, поваги до прав і свобод людини, верховенства права". Таким чином, вперше офіційно зафіксовано факт теоретичної можливості вступу України в ЄС.

ФТ передбачає, що в ході одноденного візиту президента Януковича ЄС прагнутиме почути про його плани реформування енергетичного сектору України, адже Європа зацікавлена у стабільному і прозорому постачанні російських енергоносіїв.

З свого боку, Віктор Янукович може поцікавитися перспективою встановлення безвізового режиму для громадян України, які подорожують до ЄС.

На думку ФТ, деякі уряди, і зокрема німецький проти лібералізації візового режиму з Україною, оскільки побоюються, що цим скористаються українські і міжнародні кримінальні кола.