Рада вирішує долю уряду

Верховна Рада України має розглянути ініціативу Партії Регіонів про висловлення недовіри уряду Юлії Тимошенко.

Напередодні, спікер Володимир Литвин оголосив про припинення діяльності попередньої коаліції з огляду на брак формальної більшості у парламенті.

Ініціатори оголошення недовіри уряду партія регіонів заявляють, що їхню ініціативу готові підтримати інші фракції. Після того, як Литвин оголосив про кінець “коаліції трьох”, його Народна партія розповсюдила заяву за підписом одно партійця спікера Ігоря Шарова. У ній депутат наводить приклади недієздатності діючої коаліції та уряду.

Інтригу і далі тримає фракція «Наша Україна - Народна самооборона» та її 71 депутат. Юрій Луценко вже заявив, що Народна самооборона перейде в опозицію до нового президента і до нової коаліції, якщо та буде створена.

Друга частина фракції чекає сьогоднішнього ранкового засідання. Як повідомив депутат Анатолій Матвієнко, там має бути остаточно вирішено позицію фракції.

«Я вважаю, що було б найкраще, якби Юлія Володимирівна найшла порозуміння, якщо б вони хотіли цього і Регіони, і вона. І домовились, що є Україна, а не бажання когось взяти верх. Але це очевидно неможливо. Якщо хтось не може примиритися, то їм тре бути не при владі, а у опозиції».

Агенція РБК-Україна, посилаючись на свої джерела у Партії регіонів, пише, що у блоці НУ-НС вже є біля 40 депутатів, готових до спільних з регіонами дій. Таким чином за недовіру уряду може проголосувати навіть більше, ніж потрібні 226 голосів.

Свою відповідь на такі ініціативи у парламенті Юлія Тимошенко озвучила на брифінгу у вівторок. Прем’єр назвала себе лідером демократичних сил. А депутатів, які голосуватимуть за її відставку сьогодні, наперед звинуватила у руйнації так званого демократичного уряду, голосування проти якого, за словами Тимошенко, - є зрадою їх виборців.

На посаді прем’єр міністра Юлія Тимошенко працює з 2007-го року. Тоді, щоб затвердити її на цьому посту, парламенту довелось голосувати двічі поспіль. Перший невдалий раз списали на не точність системи «Рада». З другої спроби за прем’єра Тимошенко проголосувало рівно 226 голосів.

Вже через рік Партія регіонів намагається відправити її у відставку. Влітку 2008-го за недовіру уряду проголосували 172 регіонала та 2 нашоукраїнця. Цього було недостатньо і Тимошенко продовжила працювати. Про те, що цього разу регіоналам може вдатись їхня затія свідчить і те, що заплановане на сьогодні засідання уряду, терміново провели вчора ввечері. Без преси.

Новини на цю ж тему