Депутат В.Бондаренко: група позафракційних - неконституційна

голосування в Раді у четвер
Image caption голосування в Раді у четвер

Блок Тимошенко заявив, що буде оскаржувати в судах рішення парламенту змінити процедуру створення коаліції, щоб її формували не лише фракції, але й окремі депутати. У заяві, яка з’явилася на сайті БЮТ, ініціативу ПР названо "конституційним переворотом".

Подробиці читати тут

Депутат БЮТ Володимир Бондаренко в інтерв’ю програмі Ранок з Бі-Бі-Сі пояснив чому Блок Юлії Тимошенко вважає пропозицію неконституційною. Він також розповів де Юлія Тимошенко.

В. Бондаренко: В Україні є закон і є Конституція, і є рішення Конституційного суду. Свого часу подібна дискусія уже велася – у 2006-му, 2007-му році, коли Янукович почав створювати фактично більшість у Верховній Раді шляхом перекупівлі депутатів із депутатських фракцій.

Як відомо в Україні вибори побудовані на принципі обрання тої чи іншої партії або виборчого блоку. І люди голосували не за конкретного Іваненка чи Петренка, а за той чи інший виборчий блок або партію. В цьому випадку законодавство передбачає, що депутат, який входить в цей блок або партію, повинен працювати в цьому блоці. Якщо він не згодний з політикою або змінилось його ставлення, він може вийти, тоді на його місце зайде інший депутат, який знаходиться в списку цієї партії або блоку. Якщо ж він залишається в блоці, то він повинен підкорятись рішенню цього блоку або партії.

Сьогодні ми маємо феноменальний випадок, коли декілька людей, які змінили своє ставлення до партії або блоку, вийшли з нього і створили, так звану, групу позафракційних. Вона в законодавстві України, як суб’єкт створення коаліції, не передбачена. І тому рішенням Конституційного суду, яке є сьогодні, яке діюче, визначено, що коаліцію створюють тільки партії або блоки, а не окремі депутати.

Бі-Бі-Сі: Очевидно, і ви можете піти в суд і Конституційний суд дуже довго і нудно розглядатиме цю скаргу, але насправді Партія регіонів може цілком реально створити коаліцію, призначити новий уряд. Тому теоретично те, що ви протестуєте, воно, як ви вважаєте, до чогось призведе?

В. Бондаренко: Хочу сказати, що Партія регіонів може все зробити, очоливши силові структури, можна розстріляти частину опозиціонерів, можна посадити їх до в’язниці. Все можна зробити, але мова йде про законні дії, конституційні дії. В даному випадку уже є рішення Конституційного суду з цього приводу. Я думаю, що просто ігнорувати його неможливо. Тому що ви так ставите питання, що є якась доцільність, є якісь потреби суспільства чи якоїсь політичної сили, але є закон і цей закон трактує цю ситуацію тільки таким чином, що фракції можуть створювати.

Якщо буде зроблений черговий неконституційний крок, а вже один такий незаконний крок було зроблено, коли були скасовані місцеві вибори - абсолютно безпідставно, то новий президент розпочне з правового нігілізму, що закінчиться у будь-якому випадку для демократичної держави плачевно.

Image caption Хто буде новим прем'єром?

Бі-Бі-Сі: Давайте поговоримо про Юлію Тимошенко. Де вона зараз – у відпустці, у відставці? Якщо у відпустці - куди поїхала відпочивати?

В. Бондаренко: Ситуація відома – вона пішла у відпустку. Вона тривалий період не користувалася цим правом і тому знаходиться у відпустці. Я не інформований, де вона знаходиться. Швидше за все – поки що у Києві, тому що позавчора я особисто був на зустрічі, яку вона проводила. Та й це не настільки важливо, де вона знаходиться. Головне її статус – вона сьогодні знаходиться у відпустці. А виконує обов’язки керівника уряду – перший віце-прем’єр Олександр Турчинов.