Дубина: Контракт з Газпромом був вимушеним

Image caption Олег Дубина підписує контракт з Газпромом (січень 2009р.)

Екс-голова Нафтогазу Олег Дубина заявив, що він був вимушений підписати контракт із російським «Газпромом» у січні 2009.

"Не підписати контракт означало допустити, щоб замерзла країна", - сказав пан Дубина в інтерв’ю тижневику "Дзеркало тижня". Водночас колишній керівник Нафтогазу фактично визнав, що не був згоден з рішенням Кабміну про ціну та обсяги поставок газу.

За словами пана Дубини, існуючі газові домовленості – результат важкого становища, в якому опинилася Україна унаслідок тривалої відсутності постачань газу.

"Я розумів, що ми обійшли тоді росіян, подавши на всю країну газ у реверсному напрямку. Але при цьому проблема залишалася — змерзнуть чи не змерзнуть люди. 19 днів ніхто нічого не робив… Тож у тих умовах підписання контракту з "Газпромом" було вимушеним заходом", - вважає екс-голова Нафтогазу.

Олег Дубина стверджує, що своєчасному підписанню контракту заважали "ігри" президента Ющенка із «РосУкрЕнерго».

Екс-керівник Нафтогазу також заперечив існування великих боргів компанії.

"Борги НАКу за останні два роки не збільшилися, зовнішні кредити за цей час не додалося, залишилися тільки колишні запозичення, реструктуризовані до 2014 року", - повідомив Олег Дубина і додав, що не боїться аудиту компанії.

У Партії регіонів кажуть, що одним із першочергових кроків буде аудит компанії Нафтогаз.

Віктор Янукович та його соратники неодноразово заявляли, що за час президентства Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко компанія Нафтогаз - найбільший платник податків у держбюджет - опинилася на межі банкрутства.

Image caption Підписеання контракту у Москві (архівне фото УНІАН)

Про складний фінансовий стан компанії неодноразово говорили також міжнародні експерти.

Аудит Нафтогазу був однією з умов Міжнародного валютного фонду для надання позики Україні.

Останнім часом в Україні щомісяця лунали заяви, що «Нафтогаз» не зможе розрахуватися за російський газ. Але щоразу гроші знаходилися, хоча їхні джерела зазвичай були невідомі.

Припускають, що частково за російський газ Україна розраховувалася грошима МВФ.

Напередодні один із керівників Партії регіонів Ганна Герман в ефірі програми Шустер Live звинуватила Юлію Тимошенко у тому, що її уряд платив за газ за рахунок золотовалютних резервів країни.

"Юлія Тимошенко за газ останній транш, як і попередні транші, заплатила з золотовалютних резервів країни. Я заявляю це з усією відповідальністю", - сказала заступник глави адміністрації президента Януковича.

Новини на цю ж тему