У Сумах навесні, як у Венеції

У Сумах очікують підйом води у річках щонайменше на три метри від норми. І сьогодні в місті визначено близько двадцяти небезпечних ділянок, яким загрожують затоплення.

Серед таких ділянок вже кілька років поспіль жителі трьох вулиць міста : Тихорєцької, Дунайської, Плеханова.

Ця територія Сум, неподалік від центру, але щороку стає приводом для порівнянь з Венецією.

Весняна повінь, для цих мешканців перетворюється в постійну проблему. Вода з найближчого озера Чеха, вщент наповнює городи, доходить у двори і навіть з’являється в будинках.

"Тихорецьке море"

Останні декілька років навесні у цих людей замість городів - цілі озера. Жителі навіть жартома прозвали їх «тихорецьким морем». Адже через застій води, у них оселилися карасі, щуки і навіть дикі качки.

Image caption Гумові чоботи - обов'язковий атрибут весни

«Цілий рік нікуди не дівається, он бачите качки вже полетіли, літають...Воно може і можна було б жити, аби води не було у хатах і погребах», каже один з мешканців Єгор Андрійович.

Щойно приходить весна, місцеві мешканці неодмінно вбираються в гумові чоботи. Зараз вода з городів вже дісталася дворів і дедалі ближче підступає до хат.

«В туалет йдемо, вже каменюки затопило, будемо на вулиці копати», - скаржиться інша мешканка району Людмила Василівна. Інші побутові проблеми в Ольги Солодовник, яка каже, що підвал постійно підтоплює, домашні запаси доводиться зберігати на горищі.

Через постійне підтоплення будинки тут потріскані, люди бояться що рано чи пізно вони просто впадуть. Постійно звертаються до комунальників, але вони нічим не допомогли.

Замість того, щоб відкачати воду, людям пропонують переїжджати жити в інший район.

Але й і в такій ситуації мешканці вулиць Тихорєцької, Дунайської, Плеханова знаходять позитив – полюють на качок та ловлять рибу. А купити собі гумовий човен тут вже вважається необхідністю.