Тігіпко погодився піти у владу

Тігіпко

Сергій Тігіпко погодився працювати у новому уряді, який нині формує Віктор Янукович.

За повідомленням прес-служби президента України, Віктор Янукович вважає пана Тігіпка найбільш прийнятною кандидатурою на посаду першого віце-прем'єра.

"Сергій Тігіпко не належить до жодної з парламентських партій. Народ України висловив йому значну довіру на виборах, підтримавши таким чином зміни та реформи в Україні. Тігіпко - добра кандидатура для того, щоб керувати економічним блоком", - вважає Янукович.

Президент Янукович зустрічався з паном Тігіпком два дні поспіль.

Політичні дивіденди призового місця

Напередодні Віктор Янукович мав також розмову і з лідером "Фронту Змін" Арсенієм Яценюком, якому запропонував "високу посаду в майбутньому уряді".

Президент ініціював зустріч із Сергієм Тігіпком та Арсенієм Яценюком, аби, за його словами, обговорити "питання об'єднання зусиль з досягнення стабільності в країні, подолання кризи та проведення реформ."

Сергій Тігіпко та Арсеній Яценюк посіли, відповідно, третє та четверте місця під час першого туру президентських виборів, а їхні імена називалися серед можливих кандидатур на посаду прем'єр-міністра при новому президенті.

Водночас, як повідомила згодом прес-служба президента, пан Яценюк під час зустрічі відмовився від "високої посади" у майбутньому уряді та заявив про свій перехід в опозицію. У свою чергу, Віктор Янукович висловив сподівання, що це буде "конструктивна опозиція, яка не руйнуватиме країну."

Опозиція: хто опозиційніший?

Сам Яценюк обіцяє формувати "справжню європейську опозицію", а своє рішення про опозиційність називає остаточним.

Крім того, Арсеній Яценюк, за його словами, "формуватиме власний уряд і захищатиме цінності, ідеали і позицію, з якою йшов на президентські вибори".

У межах коаліції з Партією регіонів, каже Яценюк, реалізувати свою позицію йому не вдасться. Тим часом Блок Юлії Тимошенко, яку у вівторок на мітингу в Києві було обрано лідером "об'єднаної" опозиції, назвав заяву політичної сили Арсенія Яценюка свідченням того, що він готує, як було сказано, "кишенькову опозицію".

Згода ж Тігіпка на посаду віце-прем'ра виглядає несподіваною, оскільки буквально напередодні (9 березня) він заявив, що президент робить помилку, намагаючись створити нову парламентську коаліцію із порушенням Конституції України.

Власна думка

Таким порушенням пан Тігіпко вважає ухвалені у вівторок зміни до закону про регламент, які дозволяють створювати коаліцію не тільки із парламентських фракцій, але й з окремих депутатів.

Він також вважає марними сподівання отримати стабільну парламентську більшість, сформовану на голосах кількох позафракційних депутатів: "Де ґарантія, що торг із цими депутатами закінчиться їхнім входженням до коаліції, і вони не продовжать шантажувати прем'єра і президента при кожному голосуванні за важливі урядові законопроекти. В результаті такий варіант виходу із парламентського глухого кута регіоналам обійдеться дорожче, ніж дострокові вибори," - заявив Сергій Тігіпко.

Пан Тігіпко очолював виборчий штаб Віктора Януковича під час попередніх президентських виборів 2004 року.

Проте після того, як Верховний Суд визнав фальсифікації результатів другого туру, Сергій Тігіпко вийшов із кола соратників Віктора Януковича і тримався осторонь української політики до 2009 року, коли вирішив взяти участь у президентській кампанії, за результатами якої несподівано отримав третє місце у першому турі виборів.