У Раді створено нову коаліцію

рада

Спікер Верховної Ради Володимир Литвин оголосив про створення нової коаліції в українському парламенті.

До неї увійшло 235 народних депутатів. У повному складі - фракції Партії регіонів, КПУ і Блоку Литвина. Нова більшість має назву "Стабільність і реформи". Пан Литвин не уточнив прізвища 16 народних депутатів, які увійшли до складу коаліції на індивідуальній основі.

До складу фракцій Партії Регіонів, комуністів та Блоку Литвина входять 219 парламентарів.

За словами голови парламенту, особисті підписи 235 народних депутатів, які є частиною коаліційної угоди, надійшли до апарату Верховної Ради.

Перше питання, яке має вирішити нова більшість - призначення Кабінету Міністрів. Політичні оглядачі припускають, що на посаду прем'єр-міністра у новому уряді призначать регіонала Миколу Азарова.

Як повідомив лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров, новостворена коаліція вже запропонувала кандидатуру Азарова на посаду прем'єр-міністра. За його словами, якщо президент України Віктор Янукович схвалить подання коаліції, то найближчим часом він прибуде до парламенту, щоб офіційно запропонувати кандидатуру голови уряду.

Повідомляють також, що президент Янукович подав до парламенту кандидатуру Валерія Хорошковського на посаду голови СБУ.

Сумніви в легітимності

Утворення нової коаліції стало можливим після набуття чинності змін до регламенту Верховної Ради. Відповідний закон набув чинності у четвер після оприлюднення у газеті "Голос України". Президент Віктор Янукович підписав цей закон напередодні.

Опоненти Партії регіонів стверджують, що спосіб формування більшості, який дозволяє входити до неї окремим депутатам без рішення фракцій, є неконституційним. Бо ця норма суперечить статті 83 Конституції України.

Зокрема, Блок Юлії Тимошенко заявив про наміри оскаржити нові норми парламентського регламенту у Конституційному Суді.

Голова фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" Микола Мартиненко назвав новопроголошену коаліцію неконституційною.

Він також повідомив, що фракція НУНС буде в опозиції до нової більшості. За словами пана Мартиненка, якщо не вдалося утворити коаліцію в конституційний спосіб, то єдиною альтернативою були перевибори парламенту.

Водночас, він не уточнив, чи є проголошена ним позиція точкою зору всіх 72 депутатів, які входять до фракції "Наша Україна-Народна Самооборона".