Тимошенко: починається життя ''по понятіям''

Лідер опозиції Юлія Тимошенко вважає нелегітимним уряд під проводом Азарова.

Коментуючи формування нової коаліції та нового уряду, екс-прем‘єр сказала, що той процес відбувався, на її думку, з порушеннями Конституції.

«... те, що Президент України Віктор Янукович вчора поставив підпис під явно неконституційним законом, говорить про те, що у нашої країни немає гаранта Конституції і, як бачимо, не народиться. У країні, на жаль, починається життя «по понятіям».

Аналізуючи новий склад уряду, Тимошенко заявила, що в Україну повертається «азаровщина», разом з якою, за прогнозами екс-прем‘єра, можуть повернутися “мегакорупція, розкрадання стратегічної держвласності, приниження малого та середнього бізнесу”.

Тимошенко також сказала, що новий уряд, на її думку, створено з олігархів і це, на її думку, “відображає підпорядкованість Президента України Януковича олігархії”.

«Вся олігархія представлена в уряді: або безпосередньо лідерами кланів, або їхніми ставлениками, й тому я можу спрогнозувати, що перше, чим вони займуться, це розподілять між собою фінансові потоки, розділять між собою для тіньової приватизації стратегічні об'єкти, розділять між собою надра й почнуть збільшувати свої олігархічні статки».

Екс-прем‘єр запевнила, що очолювана нею “опозиція використовуватиме усі політичні інструменти для протидії антидержавним крокам Януковича і його уряду”.

«Ми будемо уважно стежити за тим, як будуть розгортатися події, і в залежності від того, наскільки Янукович буде наступати на державні стратегічні інтереси, в залежності від того ми будемо вибирати ті чи інші інструменти боротьби. Якщо він заступить досить далеко, повірте мені, ми знайдемо на нього управу, так, як знайшли і в 2007 році».

Екс-прем‘єр пообіцяла сформувати найближчим часом опозиційний уряд.

Про відхід в опозицію до “неконституційно проголошеної коаліції” заявила і парламентська фракція НУ-НС.

“Якщо в конституційний спосіб коаліцію сформувати не вдалося, то єдиною легітимною альтернативою тут є перевибори парламенту. Але очевидно, що цього не буде. Саме тому, , НУ-НС іде в опозицію до неконституційної коаліції”, - заявив лідер фракції Микола Мартиненко, натякнувши водночас, що НУ-НС шукатиме на загальному опозиційному полі окрему нішу.

«Але ми не будемо філією інших політичних сил і не допустимо приватизації ними опозиції в Україні. Наша мета – не реванш окремо взятого політика, а відстоювання розвитку України як європейської держави з європейськими цінностями».

Лідер парламентської опозиції поза парламентом?

Фракція БЮТ оголосила про перехід в опозицію і про формування опозиційного уряду.

Image caption Юлію Тимошенко не хочуть бачити в парламенті

Відповідну заяву від імені фракції зробив на засіданні Верховної Ради лідер фракції БЮТ Іван Кириленко.

Він наголосив, що фракція БЮТ не розділяє позицію коаліції, створеної поза нормами Конституції та із грубим порушенням чинного законодавства.

Іван Кириленко заявив, що БЮТ очікує, що Конституційний Суд ще раз дасть чітку оцінку цим діям.

Він нагадав, що фракція БЮТ сьогодні, згідно з Регламентом ВР, прийняла рішення про перехід в опозицію до нелегітимної коаліції і нелегітимного уряду. «Сьогодні ми також формуємо опозиційний уряд – уряд майбутнього, і відповідний протокол ми передаємо до президії», - сказав він.

Протее, перший заступник керівника фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сумнівається, що колишній прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко зможе бути присутньою в сесійному залі під час пленарних засідань парламенту.

Про це він заявив в інтерв`ю журналістам, коментуючи відповідний намір Юлія Тимошенко.

Депутат Єфремов підкреслив, що Юлія Тимошенко має право приходити до парламенту як колишній прем`єр-міністр України, але це не поширюється на сесійний зал.

«Що стосується присутності в залі, то це не прописано жодним законом і навряд чи це можливо».

Новини на цю ж тему