Керівники Криму подали у відставку

Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко та голова Ради міністрів автономії Віктор Плакіда подали у відставку за власним бажанням. Поки що чільні посадовці автономії, які належать до Партії регіонів, не коментують свого рішення, але в Криму передбачали такий розвиток подій.

Image caption Спікер Верховної Ради АРК Анатолій Гриценко

Протягом вже декількох місяців поспіль цей дует безуспішно намагалися відправити у відставку опозиційні, здебільшого проросійські сили кримського парламенту - Російська громада Криму, «Російський блок», блок Наталії Вітренко, партія «Союз» кримського мільйонера Лева Миримського та інші. Вони закидали керівництву автономії некомпетентність та провалювання економічних програм під час кризи.

Однак відставки вдалося досягти не через дії опозиціонерів, а через внутрішній розподіл влади в кримській організації Партії регіонів.

6 березня рішенням президії політради на посаду в.о. керівника кримської організації Партії регіонів був призначений депутат парламенту автономії, президент однієї з найбільших у Криму будівельних корпорацій «Консоль Лтд» Володимир Константинов. І саме там було ухвалене рішення обрати його лідером фракції блоку „За Януковича!” та ініціювати проведення позачергової сесії з метою переобрання голови кримського парламенту. Не виключено, що саме Володимир Константинов може очолити Верховну Раду Криму.

Якщо з кандидатурою нового спікера все більш-менш ясно, то хто очолить кримський уряд - питання ще відкрите. Найбільш вірогідною кандидатурою на це крісло експерти називають депутата Верховної Ради України Василя Джарти, який, попри чутки, не отримав місця в Кабміні Миколи Азарова.

Голова постійної комісії кримського парламенту з правових питань Людмила Лубіна повідомила, що прийняти відставку Гриценка та Плакіди можуть вже у середу, 17 березня на черговій сесії. У цей же день, як не виключає представниця парламенту, може бути розглянуто питання про обрання Константинова спікером.

Image caption Двох політиків безуспішно намагалися відправити у відставку опозиційні, здебільшого проросійські сили кримського парламенту - Російська громада Криму, «Російський блок», блок Наталії Вітренко, партія «Союз» кримського мільйонера Лева Миримського та інші.

За словами все того ж Василя Джарти, подальша доля Анатолія Гриценка уже відома. «Президент Віктор Янукович запропонує йому нову відповідальну посаду», - сказав депутат в інтерв’ю газеті «Кримська правда», хоча і не уточнив яку саме.

Щодо нового імовірного спікера, то корпорація, генеральним директором якої він є, замішана у великому фінансовому скандалі – нещодавно начальник Сімферопольського міського управління юстиції Світлана Корольова заявила, що всі рахунки ООО «Консоль Лтд» арештовані, тому що фірма заборгувала фізичним та юридичним особам близько 7,5 мільйона гривень. А вже майже колишній спікер Анатолій Гриценко заявляв, що ця корпорація заборгувала ще й 135 тисяч гривень податків.

Сам Володимир Константинов цю інформацію не коментує.