Тимошенко створює опозиційний уряд

Опозиційний уряд буде очолювати народний депутат від фракції БЮТ Сергій Соболєв.

Image caption Сергій Соболєв очолить опозиційний уряд

До складу опозиційного уряду увійде 21 особа, зокрема, прем’єр-міністр, 4 віце-прем’єр-міністри та 16 міністрів.

Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що не буде очолювати опозиційний уряд, котрий буде сформовано найближчим часом, оскільки, відповідно до закону про регламент Верховної Ради членами опозиційного уряду можуть бути лише народні депутати.

Про це Юлія Тимошенко заявила сьогодні на прес-конференції, що відбулася після підписання лідерами восьми політичних партій заяви про формування опозиційного об’єднання політичних парламентських сил.

«Я закон порушувати не буду. Тому я не можу за законом про регламент Верховної Ради очолити цей уряд», - сказала вона.

Водночас, Юлія Тимошенко підкреслила, що опозиційний уряд буде створено найближчим часом, і про його склад буде оголошено окремо.

Вісім партій створили об’єднання опозиційних парламентських сил.

Заяву про створення опозиції підписали сьогодні представники партії «ВО «Батьківщина», Народного Руху України, Європейської партії України, партії «Народна самооборона», партії «Реформи і порядок», Партії захисників вітчизни, Християнсько-демократичного союзу та Української соціал-демократичної партії.

Документом проголошується створення об’єднання опозиційних парламентських сил, яке є складовою частиною всеукраїнського опозиційного руху. «Ми ставимо за мету консолідацію опозиційної діяльності восьми політичних партій, які представлені у парламенті і об’єднують переважну більшість народних депутатів, які не увійшли до правлячої коаліції», - сказано у заяві, яку зачитала Юлія Тимошенко.

Вона зазначила, що сьогодні у парламенті об’єднується більш як 80% опозиційних депутатів. За її словами, це говорить про те, що «наші сили об’єднують більше 175 народних депутатів України, які вже не дозволять змінювати Конституцію у неконституційний спосіб і проти національних інтересів нашої держави».

Як зазначила лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, на першому етапі відбудеться створення і посилення «загальнонаціонального всеукраїнського опозиційного руху». «Другий етап – це посилення цього руху і створення потужної парламентської опозиції».

Вона висловила сподівання, що в парламенті вдасться створити міжфракційне, опозиційне об’єднання за участю фракцій БЮТ та «Наша Україна – Народна самооборона».

Юлія Тимошенко закликала всіх «до спільної роботи», оскільки перед Україною «стоять великі і досить небезпечні виклики».

Вона підкреслила, що наступним кроком опозиції буде звернення до представників місцевих рад провести позачергові сесії і ухвалити рішення про перехід в опозицію до Президента України Віктора Януковича та виконавчої влади, яку «він сьогодні створив, а також протидій, які спрямовані проти всього українського».

Юлія Тимошенко зазначила, що серед цілей опозиції – «протидія реставрації олігархічно-кримінального правління, відокремлення кримінального бізнесу від влади».

«Ми зобов’язуємося захищати незалежність України, її територіальну цілісність, недоторканність її кордонів, ми будемо боронити від усяких зазіхань українську мову як єдину державну, українську культуру, правдиву історію та національні традиції», - сказано в заяві.

Мета об’єднання опозиційних парламентських сил - «побудова вільного демократичного суспільства».

Також члени об’єднання закликають всі опозиційні сили «припинити практику взаємного внутрішнього самопоборювання і виступити єдиною, скоординованою, сильною опозиційною командою».

Які переспективи опозиції?

Минулого тижня, Юлію Тимошенко на мітингу у Києві було обрано лідером об’єднаної опозиції. Її підтримали кілька політичних сил. Проте низка партій поставилась до такого обрання досить стримано, висловивши побоювання, що Юлія Тимошенко може використати цю посаду для лобіювання власних інтересів, зокрема, напередодні можливих дочасних виборів до ВР.

Тим часом НУНС зареєструвала у ВР зміни до регламенту роботи парламенту з метою розширення права опозиційних фракцій. Проектом передбачено, що будь якій фракції, яка заявила про свою опозиційність до влади, буде надана можливість здійснювати свої контрольні функції у повному обсязі. А саме створення опозиційного уряду, гарантоване право на виступ з трибуни ВР тощо..

НУНС закидає БЮТ, що у регламент, який спільно готували ПР і Блок Юлії Тимошенко, було закладено норму, яка гарантувала найбільшій фракції запасний аеродром, тобто в закон було закладено схему монополізації опозиції найбільшою фракцією, яка не входить до коаліції.

Голова фракції НУНС Микола Мартиненко сказав, що фракція заявила про свою опозиційність, але не хоче бути піднощиком снарядів для найчисельнішої фракції – БЮТ.

Ще раніше про свою опозиційність до влади заявив екс кандидат у президенти, член НУНС Арсеній Яценюк.

Новини на цю ж тему