БЮТ хоче зрівняти комунізм і фашизм

Image caption У Ялтинському осередку КПУ вільно прославляють Сталіна, який був визнаний судом у Києві винним у скоєнні Голодомору українців

Бютівець Сергій Терьохін пропонує парламенту розглянути законопроект, який встановлює кримінальну відповідальність за пропаганду, зокрема, фашизму і комунізму.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект, про відповідальність „за пропаганду фашизму, нацизму, комунізму, сексизму та інших тоталітарних політичних течій, що обмежують свободу людини”.

Його автор – Сергій Терьохін пропонує внести зміни до Карного і Кримінально-процесуального кодексів. Зокрема, передбачити, „заклики до схвалення або поширення фашизму, нацизму, шовінізму, комунізму й сексизму караються штрафом від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-17000 гривень), обмеженням або позбавленням волі терміном до 2 років”. У проекті закону визначені також наведені визначення цих понять.

У пояснювальній записці автор наголошує на небезпеці встановлення диктатури: „заперечення неокомуністами тоталітарності ідеології комунізму та сексизму постає новим ідеологічним підґрунтям для встановлення диктатури”.

Комуніст Олександр Голуб вважає законопроект пана Терьохіна безглуздим.

„Він безглуздий з точки зору законодавства України і cуперечить Конституції. По-друге, він суперечить історичній справедливості, історичній правді. Тому що ті країни, це історично доведено, де існувала заборона комуністичної партії, вони через деякий час переходили на рейки фашизму.”

Законопроект Сергія Терьохіна пропонується як альтернативний законодавчій ініціативі комуністів. Два тижні тому лідер комуністів Петро Симоненко запропонував Верховній Раді запровадити кримінальну відповідальність за пропаганду фашизму.

Терьохін: всі тоталітарні течії мають бути поза законом

Член фракції БЮТ у ВР Сергій Терьохін сказав Бі-Бі-Сі, що він виступив з ініціативою запровадити карну відповідальність за пропаганду фашизму, нацизму і комунізму. Відповідний законопроект пан Терьохін подав до парламенту.

Бі-Бі-Сі: Що стало поштовхом до такого рішення?

Сергій Терьохін: Навчаючись напочатку 80 років у Київському університеті, я у бібліотеці ЦК КПУ натрапив на книгу одного з британських авторів, де йшлося про сутність тоталітарних режимів. Серед яких були і комуністи.

Бі-Бі-Сі: Це не викликало у вас здивування? Адже це були брежнєвські часи?

Сергій Терьохін: Здивування було велике, - як така книга могла потрапити до комуністичної бібліотеки. Нині ці спогади дали привід для додаткових роздумів.

Два тижні тому назад лідер українських комуністів Петро Симоненко запропонував розглянути законопроект про заперечення фашизму. Ця ініціатива досить дивна, тому що в Україні фашизм заборонений трьома законами.

Мабуть це дало поштовх для осмислення – а чому б в Україні не боротися з іншим течіями, які дискримінують людину?

Я переконаний, що не має різниці між політичними течіями, які будь-яким чином пригноблюють або притискають свободу людини.

Бі-Бі-Сі: То, на вашу думку, потрібно всі тоталірні течії заборонити?

Сергій Терьохін: Так. Аби люди не звертали уваги, якої вони раси, якою мовою говорять, який їх вік.

Бі-Бі-Сі: Чи за нинішньої коаліції, до якої входять і комуністи, чи можливе ухвалення цього закону?

Сергій Терьохін: Я не знаю. Але цей проект був покликом душі.