Ющенко виправдовує Бандеру перед ЄС

Екс-президент України Віктор Ющенко у листі до Європарламенту доводить, що Степан Бандера справжній герой України і що указ про його нагородження найвищим званням не був випадковим.

Image caption Віктор Ющенко вручив нагороду онуку Степана Бандери

“Як керівник держави, який прагнув об’єднати народ на ґрунті його справжньої героїчної і трагічної історії, як політик, який продовжуватиме цю роботу, не можу не висловити своє здивування щодо пункту резолюції, де висловлюється глибокий жаль з приводу присудження Степанові Бандері звання Героя України”, - написав екс-глава держави.

У листі до глави Європарламенту Єжи Бузека Віктор Ющенко зазначив, що Польща теж пройшла через “болісний, але вкрай необхідний період перегляду минулого, формування власного погляду на свою історію”. Екс-президент нагадав про розкриття злочинів у Катині, Варшавське повстання і опір вояків Армії Крайової. На думку Віктора Ющенка, між українцями та поляками залишатимуться певні трагічні сторінки минулого, які і далі сприйматимуться контрoверсійно.

”Повернення до правди про минуле, яким би болісним воно не було, - це запорука демократичного розвитку у майбутньому. Робота в цьому напрямку є втіленням у життя справжніх європейських цінностей, тому ми продовжуватимемо її. Українці повинні донести Європі і світові правду про тих, хто боровся за наше визволення»,- наголосив Віктор Ющенко.

У Польщі Степан Бандера вважається надзвичайно неоднозначною особистістю: його засудили до смертної кари, а потім довічного ув'язнення за організацію вбивства міністра внутрішніх справ країни Броніслава Пєрацького у 1934 році у Варшаві.

Президент Віктор Янукович, перебуваючи з візитом у Брюсселі кілька тижнів тому заявив, що всебічно проаналізує ухвалений Віктором Ющенком указ. А у Москві пообіцяв переглянути цей указ до 9 травня, коли відзначатиметься 65-річчя перемоги СРСР у Вітчизняній війні.

Чи з’явиться в Україні новий пам’ятник Сталіну?

До Дня Перемоги у центрі Запоріжжя комуністи хочуть встановити пам’ятник Йосифу Сталіну.

Image caption Прихильники Сталіна прагнуть збудувати йому пам'ятники

Над створенням триметрового монументу з червоного граніту працює київський скульптор, який має все завершити до кінця квітня. Планується, що Сталін буде у маршальському однострої з зіркою Героя соціалістичної праці. Представник місцевого обкому партії заявляє, що монумент перебуватиме під цілодобовою охороною та відео спостереженням.

У міськраді поки що цю пропозицію не розглядали, хоча саме вона має ухвалити остаточне рішення про дозвіл на спорудження монумента.

Подібні наміри і на сході України, у місті Красний Луч, - повідомляють українські мас-медіа. Місцеві комуністи планують відновити пам’ятник Йосифу Сталіну, який там стояв до 1956 року, потім його демонтували. Пропозицію вже надіслали до міської ради, але рішення поки не ухвалено.

В Криму, на території Лівадійського палацу планується встановити бюст Сталіну, який тут провів у1945 році відому Ялтинську конференцію з тодішніми лідерами США і Великобританії Франком Рузвельтом і Вінстоном Черчиллем.

Новини на цю ж тему