Ющенко оскаржить рішення суду щодо Бандери

Рішення Донецького окружного суду про визнання протиправним указу президента Віктора Ющенко про присвоєння Сетпану Бандері звання Героя України буде оскаржено – заявила речниця пана Ющенка Ірина Ванникова:

“Донецький окружний адміністративний суд ухвалив політичне рішення, яке має мало спільного з правом. Воно буде належним чином оскаржене,” – заявила пані Ванникова.

Вона також твердить, що рішення президента Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя Україну ухвалювалося “після ґрунтовних консультацій з фахівцями-істориками, а також із провідними юристами.”

Наприкінці минулого тижня Донецький окружний суд ухвалив рішення про незаконність президентського указу про присвоєння звання Героя України Степану Бандері на підставі того, що це звання можуть отримати лише громадяни України.

Тим часом у Москві вважають, що рішення суду, яке скасовує звання Героя України для Степана Бандери є недостатнім, і що саме президент Віктор Янукович має відповідним указом скасувати рішення свого попередника на цій посаді, - про це заявив депутат Державної Думи Росії Костянтин Затулін. До обрання Віктора Януковича президентом України пану Затуліну було заборонено відвідувати Україну і оголошено персоною нон-грата. На думку російського політика, “якщо Янукович не скасує указ Ющенка, то такиим діями він посіє серйозні сумніви у власній принциповості у ядро свого електорату, тобто у більшості населення України.”

У понеділок президент Віктор Янукович перебуватиме у Москві із приватним візитом, під час якого, за словами заступниці голови його адміністрації Ганни Герман, він має відвідати могилу льотчика-космонавта та свого названого батька Тимофія Берегового, а також стане хресним батьком онука свого шкільного товариша. Водночас, під вечір заплановано зустріч Віктора Януковича із російським президентом Дмітрієм Медвєдєвим. Попередній візит пана Януковича до Москви відбувся рівно місяць тому – 5 березня.