В.Бондаренко про плановані ''чистки'' в БЮТ

Володимир Бондаренко
Image caption Володимир Бондаренко

"Велика Чистка" починається у Блоці Юлії Тимошенко.

Про це заявила сама пані Тимошенко у своєму блозі: "Я обіцяю, що це буде найбільше очищення в українській політиці за всі роки незалежності. Ми приберемо весь баласт, все болото, позбавимося всього того непотребу, що випадково та меркантильно прибився до команди."

Ось як ці заяви прокоментував Бі-Бі-Сі депутат від БЮТ Володимир Бондаренко.

В.Бондаренко: Мова йде про велику "чистку". А це значить, що всі структури БЮТ - а це не тільки центральні, зокрема Верховна Рада, - а й велика кількість місцевих рад, які потребують не тільки нового погляду на роль опозиції, а й тих фракцій, які є більшістю у сільських і обласних радах. Там ішли процеси і раніше, коли виникали розбіжності у тому, як іти далі. Дехто з них виявився пристосуванцем, перетворився на людей, які займалися, насамперед, своїми проблемами, земельними і майновими питаннями. Під час виборів ці проблеми були трохи пригальмовані. Але тепер стало зрозуміло, що ті люди, які дійсно використовували БЮТ, як політичну структуру для своїх власних цілей, їх треба позбавлятися. Можливо, це потрібно було зробити раніше, але це треба робити обов'язково, адже попереду дуже нелегкі часи.

Бі-Бі-Сі: Коли ви говорите про людей на місцях, чи йдеться про регіони, де Юлія Тимошенко невдало виступила на президентських виборах?

В.Бондаренко: Йдеться про всю Україну. Але, якраз, де був найбільш успішний результат, сталося так, що в деяких областях, зокрема, Київській, Сумській і деяких інших регіонах, у списку тих, хто претендував на депутатство у списку Юлії Тимошенко не вистачило людей, щоб заповнити вакансії у зайнятій позиції. Тобто, було взято таку кількість відсотків на виборах, що не вистачило кандидатів. Ніхто не очікував такого результату.

Безумовно, формування таких списків не було дуже ретельним. Перші позиції займали дійсно віддані партії люди. А там "хвости" формувалися, навіть не розраховуючи на такий результат. І сьогодні це проявилося.

Бі-Бі-Сі: Щодо Андрія Портнова, який був одним із найнаближеніших до Юлії Тимошенко осіб, це перша ластівка?

В.Бондаренко: Андрій Портнов конфліктував із другою правничою групою у блоці, до якої свого часу належав Василь Онопенко, поки не став головою Верховного суду. Це також Корнійчук. Але це не було причиною переходу, тому що він конфліктував з ними. Портнов був прихильником створення ще минулого року великої коаліції. Так званої "ширки". Тоді він зрозумів, що у блоці більшість не поділяє такої позиції.

Можливо, йому стало зрозуміло, що нинішня влада заблокувала діяльність всіх правоохоронних структур.

Бі-Бі-Сі: Чи є прогноз, скільки ще депутатів фракції БЮТ перейде до коаліції?

В.Бондаренко: Такої цифри ніхто сьогодні не назве. Єдине можна сказати, що та кількість депутатів від БЮТ, які заявили, що ні за яких обставин не збирається покидати блок, достатня, аби не допустити створення більшості у 300 голосів і ухвалювати конституційні рішення.