"Потяг Перемоги" завітає до Києва.

Потяг перемоги, який раніше прямував з Білорусі до Москви, оминаючи Київ, тепер заїде до української столиці.

Image caption Раніше потяг Перемоги вже їздив з Мінська у Москву

Щоправда поки достеменно невідомо час його прибуття. Президент Віктор Янукович повідомив, що він зустрічатиме цей потяг на його останній зупинці – у Москві і наказав урядовцям організувати святкову зустріч з оркестром.

"В той день, коли потяг буде в Києві, нам треба буде організувати його святкову зустріч, залучити до цього заклади освіти, і, щоб дітей було побільше. 8 травня потяг буде в Москві. Я планую, і це питання узгоджено з президентами Росії і Білорусі, що ми цей потяг зустрінемо на пероні у Москві", - заявив Віктор Янукович.

До військового параду з нагоди Дня перемоги в Україні долучаться російські вояки. Вони братимуть участь у парадах в Києві, Севастополі та Керчі. Для святкування 9 травня в Севастополі вперше були залучені кораблі двох військових флотів – українського та російського. Міністр оборони Михайло Єжель повідомив, що прибуття російських військових кораблів заплановано на 4 травня. В урочистих заходах у Одесі, Керчі і Миколаєві також візьмуть участь військові моряки з України та Росії.

Image caption Лужков заявив, що не є прихильником Сталіна, але...

Українські вояки також братимуть участь у параді у російській столиці. Зокрема 75 військових парадного батальйону Інституту сухопутних військ імені Петра Сагайдачного міста Львів. Цього року військовий парад у Москві буде багатонаціональним. Російське керівництво запросило взяти участь у ньому військових з країн, які були союзниками Радянського Союзу у Другій Світовій війні – США, Великобританію і Францію.

Тим часом, Мер Москви Юрій Лужков оголосив, що 9 травня російську столицю прикрасять півтораметрові стенди з портретами Йосифа Сталіна. Хоча таких стендів буде лише 10 цілком можливо, що українським воякам доведеться марширувати і віддавати честь маршалу СРСР, якого суд в Україні визнав організатором Голодомору 1932-33 років, або у визначенні Верховної Ради - ґеноциду українців.