Розшукуваний Боделан повернувся в Одесу

Приїзд у п’ятницю колишнього міського голови Руслан Боделана набула в Одесі чималого розголосу – і в пресі, і серед лідерів громадських організацій та партій.

Image caption Міський голова Одеси Едуард Гурвиц (зліва) та колишній міський голова Одеси Руслан Боделан (справа) у 2005 році. Фото з архіву УНІАН

Прибуття Боделана обіцяли зробити помітною подією. Цим опікується, як повідомлено, “комітет зустрічі законного мера Одеси”. Серед тих, хто очікував на прибуття авіарейсу - родичі Руслана Боделана, його соратники та друзі. Серед зустрічаючих, очікували і депутата від Партії Регіонів Вадима Колесніченко.

З огляду на те, що на Руслана Боделана було порушено низку кримінальних справ прокуратурою, очікують реакції саме цієї установи. Кримінальні справи щодо зловживання службовим становищем проти Руслана Боделана були відкриті у квітні 2005 року. За інформацією прокурора Одеської області Вадима Присяжнюка, ці справи ніхто не закривав.

Боделан був одним із тих українських політиків, які після помаранчевої революції виїхали за межі країни і правоохоронці їх оголосили у розшук як тих, хто, порушував закон під час перебування на посадах. Вірогідніше всього, що з часу поспішного виїзду з України Руслан Боделан перебував у Санкт-Петербурзі. Деякі джерела стверджували, що там він обіймав в посаду заступника директора торгівельного порту.

З тих заяв, які Руслан Боделан оприлюднював за цей період, слідувало, що нібито сам він готовий надавати свідчення і запевняв, що доведе безпідставність звинувачень.

Напередодні можливого приїзду Руслана Боделана у Верховній Раді з’явився проект постанови про призначення позачергових виборів мера Одеси. За попередніми даними, ініціатори дочасних виборів пропонують провести їх в останню неділю 70-денного терміну з дня набуття чинності цього документа. Декілька тижнів тому в пресі з’явилось чимало повідомлень про те, що Руслан Боделан є потенційним кандидатом на цих виборах. Однак у повідомленнях з посиланням на самого Боделана, участь в таких виборах у випадку їхнього проведення виглядала неконкретною. Натомість, як нібито заявляв колишній мер, його веде до Одеси перш за все прагнення побачити рідних та бажання послужити рідному місту й Україні.

Теперішній мер Одеси Едурад Гурвіц переміг на виборах в Одесі у 2006 році, набравши більше половини голосів.