Путін: пропозиції Азарова про газ цікаві

Азаров і Путін 25 березня
Image caption Це - друга за два тижні зустріч Азарова і Путіна (фото 25 березня)

Російський прем’єр Путін заявив після короткої зустрічі з українським прем’єром Азаровим у Москві, що Україна зробила низку «цікавих» пропозицій у газовій сфері.

Водночас, за словами пана Путіна, пропозиції, деталі яких не подаються, вимагають опрацювання. Російський прем’єр сказав, що Москва «повинна подумати і зважити» українські пропозиції, бо вони «непрості».

У свою чергу пан Азаров висловив упевненість, що рішення газової проблеми буде знайдено за кілька найближчих днів.

У переговорах в аеропорту Внуково, куди зустріч було перенесено у зв’язку з авіакатастрофою у Смоленську, брали участь, зокрема, голова Газпрому Алексей Міллер, а з українського боку міністр палива і енергетики Юрій Бойко.

Напередодні Микола Азаров заявив, що хоче добиватися зниження ціни на російський газ.

Це - друга за останні два тижні зустріч пана Азарова з паном Путіним.

Остання відбулася у Москві 25 березня. Тоді сторони не дійшли згоди, а Москва заявила, що вважає збалансованими контракти, укладені з попереднім урядом, хоча і зауважила, що готова обговорювати тему ціни на газ.

Прем’єр Азаров напередодні візиту до Росії сказав в телеефірі, що не в інтересах Росії загубити українську економіку, стверджуючи, що для України ціна російського газу – це питання життя і смерті.

Пан Азаров сказав, що Україна просить знизити ціну на 4 мільярди доларів на рік.

Микола Азаров також вважає, що Москві не потрібна українська ГТС, адже Росія будує два обхідні маршрути.

Аналітики в Україні кажуть, що збільшення імпорту російського газу, на чому наполягає Москва, без зменшення ціни, свідчить про погіршення ситуації для України, попереджаючи, що необхідно знижувати ціну, приблизно до 200-220 доларів.

Експерт з енергетичних питань, колишній радник екс-президента Ющенка Богдан Соколовський сказав, що збільшення обсягів закупівлі газу без зниження ціни заспокоїло б європейських споживачів, а Україна б лише програла б. Оскільки, за його підрахунками, дефіцит Нафтогазу зріз би до 6 мільярдів доларів.

Кілька днів тому міністр палива Бойко під час зустрічі з головою Газпрому домовився про збільшення Україною імпорту російського газу цього ороку до 36,5 млрд. кубометрів.

Новини на цю ж тему