Україна і Росія почнуть демаркацію кордонів

Лавров і Грищенко у Києві, фото АФП

Міністр закордонних справ Росії Серґєй Лавров повідомив під час прес-конференції у Києві у суботу, що Україна і Росія домовилися цього року почати демаркацію кордонів.

За його словами, сторони домовилися вирішувати «у практичному плані» питання демаркації кордону суходолом.

Пан Лавров також сказав, що питання делімітації морського кордону також «просувається успішно.»

Торкнувшись питання ЧФ, пан Лавров сказав , що Росія готова розглянути будь- які пропозиції Києва щодо базування флоту в Криму. Нагадавши, що Москва може обговорити побажання української сторони з тих чи інших аспектів двостронньої співпраці.Так МЗС Росії відреагував на запитання журналістів щодо можливості підвищення орендної плати за перебування ЧФ у Севастополі.

У свою чергу МЗС України Костянтин Гришенко підтвердив, що питання перебування ЧФ у Криму розглядалося під час засідання підкомітету україно-російської міждержавної комісії.

Тим часом Сергей Лавров визнав, що наразі не досягнуто взаємоприйнятного підходу до розмежування Керченської протоки, але зауважив, що які тільки це станеться, то питання буде залагоджено юридично.

"Чорні списки"

Міністр закордонних справ Лавров також заявив, що Росія не зацікавлена в існуванні, так званих чорних списків осіб, яким заборонено в’їзд до України чи Росії, але визнав, що «бувають ситуації, коли щодо того чи іншого персонажу застосовуються обмеження на в’їзд.»

Водночас український міністр Грищенко зауважив, що існує «досить чисельна група громадян України, коли їх прямо на кордоні інформують, що в’їзд для них в Росію закрито.»

За словами пана Грищенка, ця тема буде в центрі уваги російських і українських дипломатів, щоб «число таких випадків було мінімальним».

Це – третя зустріч російського міністра з його українським колегою Костянтином Грищенком після перемоги Віктора Януковича на виборах під гаслом покращення стосунків з Росією.

У той час як у Брюсселі заявляють, що не мають підстав не довіряти новому українському президенту Віктору Януковичу, коли той заявляє про пріоритетність європейської інтеграції, оглядачі зауважують, що політика президента Януковича має більший ухил на Схід.

Президент Янукович двічі від часу вступу на посаду у лютому відвідував Москву, востаннє з приватним візитом.

Новини на цю ж тему