В Україні співчувають Польщі

Президент Віктор Янукович оголосив понеділок днем жалоби в Україні у зв'язку із загибеллю президента Польщі Леха Качинського.

Image caption Віктор Янукович у посольстві Республіки Польща

Про це він сказав у неділю у посольстві Польщі в Києві.

Янукович вшанував пам'ять загиблих в авіакатастрофі. Він приніс до посольства квіти і залишив запис у книзі співчуттів.

Президент України Віктор Янукович висловив співчуття у зв’язку із загибеллю Президента Польщі Леха Качинського.

Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави:

«Із великим сумом та невимовним болем в Україні сприйняли трагічну звістку про авіакатастрофу літака, на якому перебували Президент Республіки Польща Л.Качинський з дружиною та представники політичного і духовного керівництва держави”.

Ваша реакція тут:

Як зазначається у документі, “у час глибокої жалоби ми поділяємо важкий біль втрати дружнього польського народу і сумуємо з родинами загиблих”.

Віктор Янукович від імені народу України та від себе особисто передав глибокі співчуття та слова підтримки рідним і близьким загиблих та всьому польському народу.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров надіслав урядову телеграму-співчуття голові Ради міністрів Республіки Польща Дональду Туску у зв’язку із трагічною загибеллю Президента Польщi Леха Качинського. Й передав слова підтримки родинам загиблих.

Також співчуття у зв`язку з загибеллю в авіакатастрофі Президента Польщі Леха Качинського висловила лідер опозиції Юлія Тимошенко.

Про це йдеться у заяві Юлії Тимошенко, оприлюдненій на її офіційному сайті.

Image caption Біля Посольства Республіки Польща у Києві. Фото Уніан

“Висловлюю найглибші співчуття у зв’язку з авіакатастрофою, що сталася сьогодні під Смоленськом. Це страшна трагедія, яку важко зрозуміти і неможливо усвідомити. Навіть одне життя є безцінним”, - йдеться заяві.

За словами Юлія Тимошенко, ще трагічніше, коли йдуть люди, які визначають обличчя Європи та світу.

“Саме такою людиною був Президент Польської Республіки Лех Качиньський - справжній патріот Польщі і друг України. Хочу висловити співчуття близьким і рідним загиблих. Схиляю голову в скорботі разом з польським народом, який зазнав непоправної втрати”, - зазначила Юлія Тимошенко.

Раніше, лідер найбільшого опозиційного блоку у парламенті, Юлія Тимошенко закликала керівництво країни оголосити в Україні день жалоби: "Польща є великим другом України, між нашими країнами тісні і справжні добросусідські стосунки. Тому з людських і моральних міркувань прошу владу розглянути можливість оголосити понеділок днем жалоби в Україні".

У звязку з катастрофою Євросоюз оголосив понеділок днем жалоби.

В Брюсселі будуть приспущені прапори на всіх установах і відомствах ЄС, а наради та засідання Євросоюзу будуть починатися з двохвилинного мовчання в пам'ять про загиблих.

У Росії днем жалоби оголошено також 12 квітня. У самій Польщі траурні заходи будуть проходити 7 днів. Жалобу оголосила також Грузія.

Новини на цю ж тему