БЮТ ініціює закон щодо збагаченого урану

Лідер найбільшої опозиційної парламентської фракції Юлія Тимошенко заявляє, що БЮТ розробить законопроект про заборону вивезення високозбагаченого урану з України.

Image caption депутат фракції БЮТ Володимир Яворівський: Президент Віктор Янукович віддав останній високозбагачений уран за можливість сфотографуватись з американським лідером.

Про це Юлія Тимошенко заявила сьогодні на засіданні опозиційного уряду, коментуючи заяву Віктора Януковича про вивезення з Україні високозбагаченого урану:

Ваша думка:

«Сьогодні на засіданні уряду я хотіла б, щоб ми розглянули і прийняли рішення про розробку і внесення до Верховної Ради законопроекту, який дає можливість Україні зберігати на своїй території високозбагачений уран, забороняє його передавати за межі України і тим самим забезпечувати підтримку і необхідний розвиток нашої вітчизняної науки».

Лідер опозиції переконана, що одноосібне рішення Віктор Януковича про відмову від уранових матеріалів принижує Україну та українських вчених та виключає країну з конкурентного середовища:

«Я думаю, що таке рішення не має стати в Україні реальністю».

За словами Юлії Тимошенко, сам факт володіння високозбагаченим ураном підвищує вагу держави в міжнародних відносинах, а також дає можливість державі брати участь у всіх значних міжнародних переговорах. «Україна є однією з не багатьох країн, які зробити дуже чіткі кроки щодо відмови від використання ядерної зброї, але в той же час відмовляти Україні в праві використовувати збагачений уран в наукових цілях – це було б стосовно України несправедливо і нелогічно”, - сказала вона.

10 квітня Президент України Віктор Янукович своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони України, яке відбулося у закритому режимі 9 квітня 2010 року.

Це рішення, як припускають, стосувалося ініціативи української сторони відмовитися від запасів високозбагаченого урану.

12 квітня у США Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з Президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї.

У спільній заяві глав держав, яка була оприлюднена за результатами зустрічі, наголошується, що Президент США Барак Обама позитивно оцінює рішення України позбутися усіх запасів високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну та фінансову допомогу у цьому питанні з боку Сполучених Штатів.