У Газпромі натякають на знижку

Газпром повідомляє, що Росія та Україна наближаються до нової угоди, яка може передбачати зменшення ціни на газ.

За повідомленням прес-служби "Газпрому", у дискусії в понеділок беруть участь голова правління російської компанії Алєксєй Міллєр, міністр енергетики України Юрій Бойко та голова "Нафтогазу України" Євген Бакулін.

"На зустрічі продовжили розгляд взаємодії сторін у межах довгострокових контрактів на постачання та транзит газу. Зокрема обговорювались питання, пов'язані з ціновими параметрами котракту купівлі-продажу російського газу".

Минулими вихідними з’явилась інформація, що Росія погодилася знизити ціну на газ для України, а Бойко та Міллєр узгодили всі деталі домовленостей. І ті домовленості начебто вже схвалені главами урядів обох країн.

Цю інформацію фактично підтвердив у неділю російський віце-прем`єр Ігор Сєчин, який заявив, що переговори йдуть успішно і у вівторок для їх продовження до Москви знову приїде Бойко. За словами Сєчина, в обмін на подешевшання газу Україна запропонувала Росії участь в енергопроектах на території України — зокрема, в будівництві і реконструкції ГЕС і АЕС. Якою буде нова ціна на газ, російський урядовець не сказав.

Однак російська преса вже повідомила, що сторони зійшлися на $260 за 1000 куб. м. порівняно з 330 доларами теперішніми.

Цю ціну на російський газ Україна вважає несправедливою.

Пропозиції до переговорів з «Газпромом» готував за дорученням президента Януковича прем’єр-міністр Азаров. Раніше він говорив, що сумарно Україна просить знижку на газ в розмірі 4 мільярдів доларів на рік. Натомість Азаров пообіцяв Росії інші вигідні проекти. Офіційно ці проекти не називалися, однак преса писала про можливість створення газотранспортного консорціуму і навіть здачу в оренду «Газпрому» українських підземних газосховищ.

В українському уряді запевнили, що розмір знижки на російський газ для України стане відомим не раніше 21 квітня. На той день заплановано візит до України президента Росії Мєдвєдєва. Тоді ж очікують і підписання остаточних документів.

На зустрічі в Харкові президенти двох країн планують зустрітися з керівниками прикордонних регіонів та розглянути стан і перспективи міжрегіональної співпраці, зокрема, низку найбільш актуальних питань російсько-української взаємодії у різних галузях.

Напередодні в Москві учасники засідання підкомісії з питань агропромислового комплексу україно-російської міждержавної комісії заявили, що у взаємній торгівлі Україна та Росія оірєнтуватимуться на вітчизняну сільгосппродукцію.

Представниця російської сторони Єлєна Скринник запевнила зокрема:

«Росія готова реалізовувати український цукор на своїй території за умови, якщо у цукровому балансі двох країн буде відзначений саме вітчизняний буряковий цукор.

В такому разі він буде в нас конкурентоспроможним і не загрожуватиме державній підтримці цукровій галузі».

На зустрічі у Москві йшлося також про розширення співпраці у м’ясо-молочній галузі після того, як Росія раніше відмовилася через санітарні причини купувати ті продукти з деяких українських заводів. Однак та заборона, як заявив представник української делегації Микола Присяжнюк, не буде скасована автоматично, а лише після детальної санітарної експертизи.

Українська сторона також заявила про готовність розглянути можливість спільної з Росією побудови зернового терміналу на березі Чорного моря з запровадженням спільного залізничного тарифу, аби зменшити витрати на транспортування зерна і посилити конкурентоспроможність на зовнішніх ринках.

Новини на цю ж тему