Опозиція хоче засідання Ради про Флот

засідання лідерів опозиційних сил

Лідер БЮТ Юлія Тимошенко наполяє на проведенні позачергового засідання Верховної Ради у суботу всупереч відмові голови парламенту Володимира Литвина.

Представники опозиції, які вимагають, аби парламент оцінив домовленість президента Януковича про подовження на 25 років оренди для російського флоту у Криму, твердять, що зібрали необхідні підписи для скликання позачергового засідання Верховної Ради.

Володимир Литвин відмовив опозиції у позачерговому засіданні, посилаючись на те, що неможливо буде зібрати «більшість, необхідну для результативного засідання».

Юлія Тимошенко закликала громадян висловити протест проти політики президента Януковича і вийти під стіни парламенту.

Підтримати проведення позачергової сесії разом із БЮТ погодилися представники фракції НУНС.

Опозиція твердить, що домагатиметься того, аби Верховна Рада не ратифікувала угоду, але експерти кажуть, що Партія регіонів та її союзники мають досить голосів для ратифікації угоди.

Фракція БЮТ та депутатська група «За Україну» погрожують блокуванням парламенту у вівторок, 27 квітня, аби перешкодити ратифікації угоди про продовження терміну перебування Чорноморського флоту в Криму.

У США рішення Януковича "розуміють"

Тим часом Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що подовження термінів перебування російського флоту в Криму є предметом стосунків між Києвом і Москвою і не матиме впливу на потенційний вступ України до НАТО, обіцяне на саміті альянсу в Бухаресті 2008 року.

Керівник НАТО промовляв під час зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Таллінні.

Держсекретар США Гіларі Клінтон сказала, що президенту Януковичу доводиться витримувати делікатний баланс у зовнішній політиці, беручи до уваги геополітичне положення України, і США з розумінням ставляться до цього.

Девід Креймер старший аналітик фонду Маршала у Вашингтоні, колишній помічник Держсекретаря США, який відав питаннями України та Росії, сказав в інтерв’ю Бі-Бі-Сі, що подальша реакція «буде більш стурбованою».

Президент Янукович у четвер захищав своє рішення подовжити термін оренди для російського флоту в обмін на знижку в ціні на газ.

У Москві російський прем’єр Путін назвав угоду «проривом у двосторонніх стосунках».

Російська Дума збереться 27 квітня на позачергове засідання для ратифікації угод про подовження оренди бази ЧФ у Криму, підписаних президентом Медвєдєвим.

Новини на цю ж тему