Останнє поновлення: Вівторок, 27 квітень, 2010 p., 12:29 GMT 15:29 за Києвом

Прокуратура зацікавилася смертю слона

Прокуратура Києва перевіряє обставини загибелі слона в Київському зоопарку.

Напередодні у столичному зоопарку було напрочуд тихо не лише через вихідний, але і через надзвичайну подію: помер символ столичного звіринцю - слон Бой.

Про загибель тварини оголосила директор зоопарку Світлана Берзіна. "Дуже хвилююся, у нас сьогодні біда, трагедія у київському зоопарку. Раптово помер слон Бой", - повідомила вона журналістам.

Слона отруїли!

Точну причину загибелі найбільшого в Європі азійського слона встановлять пізніше. Цим уже займаються судово-медичні експерти та фахівці-ветеринари. Перевірку обставин загибелі слона розпочала і прокуратура Києва у зв'язку із численними повідомленнями ЗМІ та зверненням директора звіринцю.

Свою версію висунув головний лікар зоопарку. Андрій Марунчин не виключає, що слона могли отруїти. Тим більше, що подібна спроба вже траплялася у дев'яностих.

Пан Марунчин розповів, що слон помер "з ознаками гострої інтоксикації, серцево-легеневої недостатності, в одну секунду".

Найнебезпечніше, за словами лікаря, це те, що у вольєрі знайшли варені яйця, які Бою не можна було їсти. На користь цієї версії свідчать і дані про розтин, які сьогодні оприлюднила директор зоопарку.

За результатами розтину пані Берзіна, як повідомляє ЛІГАБізнесІнформ, не виключає, що слон міг померти від дії токсичної отрути.

Недбалість працівників?

Слон Бой

Фото з офіційної сторінки Київського зоопарку

Іншу версію загибелі Боя навели представники Ініціативної групи порятунку Київського зоопарку. Серед її членів - чимало колишніх співробітників столичного звіринцю.

За інформацією лідера групи Сергія Григор'єва, здоров'ю тварини могли зашкодити часті зміни наглядачів, а також нещодавня дієта, на яку посадили тварину. Подібної точки зору дотримуються і в Міжнародному товаристві захисту тварин «SOS».

Президент товариства Тамара Тарнавська розповіла Бі-Бі-Сі, що ще раніше нове керівництво вирішило посадити слона на дієту і "посадило його на одну солому, і слон буквально за дуже короткий час скинув півтори тонни, і він ледве ходив". Пані Тарнавська переконує, що те, що трапилося із Боєм - це трагічне завершення експериментів над ним.

«Поважний вік Боя»

Натомість, фахівці Інституту зоології закликають не поспішати з висновками. Як розповів Бі-Бі-Сі заступник директора інституту зоології з наукових питань Ігор Довгаль, спеціальну дієту Бою порадив директор мюнхенського зоопарку, який співпрацював із київським звіринцем. Закордонного спеціаліста залучали тому, що в Україні фахівців з таких тварин немає.

Торік пан Довгаль входив до складу комісії, яка моніторила умови утримання тварин у Києві, і залишилася ними задоволена. Зоолог розповів Бі-Бі-Сі, що умови утримання у київському зоопарку відповідають нормам, він також звернув увагу на досить поважний вік Боя. "Він досить довго жив у зоопарку, і вік у нього, як для слона, був досить похилий", - розповів пан Довгаль.

Цього року Бою виповнилося сорок. У київському зоопарку він мешкав з 1982-го року та навіть мав персонального опікуна - мера Києва Леонід Чернівецький.

Через загибель тварини столичний звіринець оголосив жалобу і скасував святкові заходи, присвячені відкриттю нового сезону.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS